https://reporter.zp.ua

Амфіцелія

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Амфіцелія: гігантський завропод з довгою шиєю

Амфіцелія – рід гігантських травоїдних динозаврів, що належить до групи завропод. Включає єдиний відомий вид, A. altus, який мешкав у пізньому юрському періоді (кімериджський-титонський яруси, близько 155-145 млн років тому) на території сучасної Північної Америки.

Розміри та маса

Амфіцелія була одним із найбільших динозаврів, що коли-небудь існували. За різними оцінками, її довжина становила від 40 до 58 метрів, а вага сягала від 60 до 120 тонн. Для порівняння, довжина сучасного синього кита, найбільшої тварини на Землі, становить близько 30 метрів, а вага – близько 150 тонн.

Особливості будови

Амфіцелія мала довгу шию, яка складалася з 15 хребців. Її хвіст також був дуже довгим і міцним і використовувався для балансу при ходьбі. Ноги амфіцелії були товстими і короткими, а ступні широкими і плоскими. Ці особливості будови дозволяли амфіцелії пересуватися по землі з відносно високою швидкістю.

Раціон та спосіб життя

Амфіцелія була травоїдним динозавром. Вона харчувалася різними рослинами, які росли на території Північної Америки в пізньому юрському періоді.

Амфіцелія, ймовірно, жила у великих стадах. Це дозволяло їм краще захищатися від хижаків та ефективніше шукати їжу.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Відкриття та дослідження

Рештки амфіцелії вперше були виявлені в 1877 році в штаті Колорадо. Спочатку цих динозаврів прийняли за вид брахіозавра. Однак у 1921 році Генрі Осборн назвав новий рід амфіцелією.

З того часу були знайдені численні скам’янілості амфіцелії у різних частинах Північної Америки. Ці знахідки дозволили вченим краще вивчити будову та спосіб життя цих динозаврів.

Вимирання

Амфіцелія вимерла наприкінці юрського періоду, близько 145 млн років тому. Причиною вимирання, ймовірно, стала зміна клімату та середовища проживання.

Висновок

Амфіцелія була одним із найбільших і найважчих динозаврів, що коли-небудь існували. Цей гігантський травоїдний динозавр мешкав у Північній Америці в пізньому юрському періоді. Амфіцелія харчувалася різними рослинами та жила у великих стадах. Вона вимерла наприкінці юрського періоду, близько 145 млн років тому, через зміну клімату та середовища проживання.

Запитання, що часто задаються

1. Які були розміри та маса амфіцелії?
2. Які особливості будови були у амфіцелії?
3. Яким був раціон та спосіб життя амфіцелії?
4. Коли і де були відкриті перші рештки амфіцелії?
5. Чому амфіцелія вимерла?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 02 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".