ЩО ЗНАЧИТЬ HOMEWORK?
Редактор: Михайло МельникЩо означає домашнє завдання?
Домашнє завдання – це зовсім не дитина, яку ти повинен тримати за руку і їй потрібно твоє постійне керівництво. Домашнє завдання – це дорослий, якому ти, як батьки чи вчителі, дав завдання і довірив його виконання. Це свідома і доросла робота учня.
Початок домашнього завдання
Спробуймо розібратися з цього початку. Домашнє завдання вчитель задає:
Дитина не впоралася з цим завданням. Вона не відповідає на запитання вчителя з пройденого матеріалу. Домашнє завдання пішло шукати причину.
Причиною може бути:
Знайдено причину – усунуто причину – успішно виконана робота учня. У разі неусунення причини робота учня невиконана, а тому Home work невиконане.
Чому домашнє завдання не буде виконане, якщо не усунуто причину?
Тому що будь-яку справу потрібно спочатку підготувати, а Home work не є винятком. Домашнє завдання потребує підготовки, а ним є вивчення нового освітнього матеріалу на уроці. Чи було на уроці включено механізм запам’ятовування учень?
Так, якщо урок пройшов активно. За своєю активністю уроки можна умовно поділити на три групи:
На яких уроках учні досить активні?
Якщо ж урок пасивний, то учні на таких уроках майже нічого не вчать. Із того, що вони чують, вони ще щось можуть запам’ятати. А те, що вони бачать чи самі виконують, запам’ятовується набагато краще. Особливо запам’ятовується те, чим учень зайнятий весь урок і те, що викликає його емоції, інтерес.
Виконання домашнього завдання
Все, що відбувається на уроці, учнем не просто сприймається, а пропускається через себе, переживається. Під час цього відбувається інтелектуальне, духовне, фізичне та емоційне зростання людини. Все добре запам’ятовується.
Активні уроки формують активну дитину. Учень активно діє: не просто відповідає на запитання вчителя та виконує під його керівництвом вправи, а й діє сам, вчиться виконувати нові завдання самостійно, вчиться доводити розпочату справу до кінця, вчиться працювати в колективі та самостійно. Така дитина не тільки знає, як вчитись, вона стає активною у навчанні.
Така дитина й домашні завдання виконує без особливих зусиль. У неї вже є навички самостійної роботи, яку вона виконує щодня.
Учні, які на уроках були пасивні, і на домашні завдання реагують пасивно. Запитання вчителя їх лякають, вони дуже хвилюються, коли вчитель подивиться на них, коли треба щось розповідати.
Активний учень не боїться помилитися у своїй відповіді. Пасивний учень дуже боїться помилок. Але він їх не робить лише тому, що мовчить.
Учні, які не вміють вчитися, на домашні завдання реагують своєрідно:
– сподобатися вчителеві;
– списувати домашні завдання;
– спізнитися на урок, щоб не розповідати домашнє завдання;
– придумати таку історію, щоб вчитель просто пожалів учня і не питав його.
Потрібно навчити учнів вчитися. І для цього треба створювати умови, при яких активно працює розум учня, його думка та почуття.
Завершення домашнього завдання
Вміння вчитися дуже важливе, особливо сьогодні, бо сучасна людина здобуває освіту впродовж усього життя. Випускник школи повинен мати здатність вчитися далі.
Батьки хочуть, щоб діти вчилися добре. Після школи вони мали успішно скласти іспити. Але самі батьки не вміють вчитися, тому не можуть навчити своїх дітей.
Батьки дуже часто говорять про своїх дітей:
А знають батьки, що таке ледарство? А дурість? А знають батьки, що вони самі роблять такі умови, що дитину можна мучити, але не змусити вчитися?
Він, бідний, втомлюється якось дуже швидко, розмовляє, грається, а постійно займатись не хоче, каже: «Я краще піду в сад погуляю».
Так завжди буває, коли батьки занадто насідають і не можна змусити вчитися.
Таким дітям треба відпочивати від батьків.
Якщо батьки бачать, що дитина, яка весь день гралася, бігала, а коли прийшов час робити домашнє завдання, вона нічого не хоче і не робить. Отже, батьки робили щось неправильно. Потрібно не йти на поводу у дитини, а змінити підхід.
Якщо дитина сильно втомилася, це означає, що батьки її примушують. Якщо дитина не хоче, значить, їй не цікаво. Якщо дитина відмовляється, значить, їй не комфортно.
Тому підготовку домашніх завдань треба розпочинати з розподілу часу на відпочинок і навчання.
Скільки годин треба дитині, щоб відпочити?
Після школи дитина відпочиває 2-3 години разом з прогулянкою на свіжому повітрі, за цей час вона встигає проголодатися. Дві години відводиться для підготовки домашніх завдань. Починати діти повинні з 15-20 хв. на день. Потім поступово кількість часу збільшується. Для підготовки домашніх завдань треба дитину посадити за письмовий стіл, виключити всі можливі подразники, які можуть заважати успішному навчанню.
Вплив батьківського контролю на виконання домашніх завдань
Багато батьків не контролює виконання домашніх завдань своїми дітьми, в результаті чого у дітей формується безвідповідальність, небажання вчитися, неуважність.
Щоб цього не сталося, батьки повинні контролювати виконання домашніх завдань своїми дітьми.
Контроль батьків за виконанням домашніх завдань полягає в:
Контроль батьків за виконанням домашніх завдань допомагає дітям вчитися самостійно, бути відповідальними та уважними.
Отже, домашні завдання – це:
Батьки повинні розуміти важливість домашніх завдань та допомагати своїм дітям у їх виконанні.
Домашні завдання можуть бути цікавими та корисними для учнів, якщо їх правильно організувати та контролювати.
В ідеалі, домашні завдання повинні бути різноманітними та творчими, щоб учні могли застосовувати свої знання та уміння у різних ситуаціях.
Запитання, що часто задаються
Що таке домашнє завдання?
Домашнє завдання – це завдання, яке вчителі дають учням для виконання вдома.
Навіщо потрібні домашні завдання?
Домашні завдання допомагають учням закріпити вивчений матеріал, розвивають самостійність, відповідальність та уважність.
Як правильно організувати виконання домашніх завдань?
Щоб правильно організувати виконання домашніх завдань, потрібно розподілити час на відпочинок та навчання, створити сприятливі умови для виконання домашніх завдань, контролювати виконання домашніх завдань та заохочувати дитину до самостійного виконання домашніх завдань.
Як контролювати виконання домашніх завдань?
Контроль батьків за виконанням домашніх завдань полягає в перевірці правильності виконання домашніх завдань, допомозі дитині в розумінні матеріалу, заохоченні дитини до самостійного виконання домашніх завдань, створенні сприятливих умов для виконання домашніх завдань, перевірці щоденника.
Які домашні завдання найефективніші?
Найефективніші домашні завдання – це різноманітні та творчі завдання, які дозволяють учням застосовувати свої знання та уміння у різних ситуаціях.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень