https://reporter.zp.ua

1347

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

1347 рік: Визначальні події пізнього Середньовіччя

Реконкіста

Реконкіста ("відвоювання") – тривалий процес відвоювання Іспанії у мусульманських держав. У 1347 році Королівство Арагон, яке відігравало провідну роль у Реконкісті, здобуло важливу перемогу над маврами в битві при Саладо. Ця перемога зміцнила позиції Арагону в боротьбі за контроль над Піренейським півостровом.

Ганза

Ганза була потужним торговим союзом, що об'єднував понад 100 міст у Північній Європі. У 1347 році Ганза досягла піку своєї могутності, контролюючи значну частину торгівлі на Балтійському та Північному морях. Союз встановлював правила торгівлі, забезпечував захист торговельних шляхів і сприяв економічному процвітанню в регіоні.

Авіньйонський полон пап

Авіньйонський полон пап тривав з 1309 по 1378 роки, коли папи перебували в Авіньйоні, Франція, а не в Римі. У 1347 році папа Климент VI очолював папську курію в Авіньйоні. Цей період був позначений політичним впливом Франції на папство та розвитком папської адміністрації.

Монгольська імперія

У 1347 році Монгольська імперія продовжувала перебувати в стані занепаду, який розпочався після смерті Угедея в 1241 році. Імперія розпалася на ряд окремих ханств, які постійно воювали між собою. Найбільшими і найпотужнішими з цих ханств були Золота Орда на півночі та Ільханат на південному заході.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Чорна смерть

Чорна смерть, також відома як бубонна чума, була пандемією, що спустошила Європу в середині XIV століття. Вважається, що вона була спричинена бактерією Yersinia pestis, яка переносилася блохами, що паразитували на чорних пацюках. У 1347 році Чорна смерть почала поширюватися Європою, прибувши до Італії та Франції. Хвороба швидко поширилася, вбивши від 30% до 60% населення Європи.

Столітня війна

Столітня війна була серією конфліктів між Францією та Англією, що тривала з 1337 по 1453 роки. У 1347 році війна ще тривала, і обидві сторони здобули перемоги та зазнали поразок. Найважливішою битвою року була битва при Кресі у Франції, в якій англійська армія під проводом короля Едуарда III завдала великої поразки французам.

1347 рік був переломним в історії пізнього Середньовіччя, позначений низкою значних подій. Реконкіста, Ганза, Авіньйонський полон пап, Монгольська імперія, Чорна смерть і Столітня війна – все це були події, які глибоко вплинули на політичний, економічний і соціальний ландшафт Європи. Ці події заклали основу для подальшого розвитку Європи та заклали фундамент сучасного світу.

Питання, що часто задаються

  • Якими були основні фактори, що сприяли успіху Реконкісти?
  • Як Ганза контролювала торгівлю на Балтійському та Північному морях?
  • Чому папи перебували в Авіньйоні в XIV столітті?
  • Які були довгострокові наслідки Чорної смерті в Європі?
  • Як Столітня війна вплинула на розвиток військових технологій?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".