Зима завершилась яскраво: у Києві пройшов фестиваль англомовних театрів Pro.Act Fest.

англомовний театр

Уже втретє перший в Україні міжнародний англомовний театральний фестиваль Pro.Act Fest зібрав учасників з України та з-за кордону на сцені Центру Леся Курбаса в Києві. 

 

Фестиваль уже за традиційно руйнував кордони, цьогоріч — під слоганом “Limit/less!”. Себе не обмежували й іншим не радили, тож у Центрі Леся Курбаса ширилася атмосфера максимальної щирості та свободи, а програма дивувала глядачів різноманіттям: кожен міг знайти виставу й майстер-клас на свій смак. Серед учасників — гості із США, Польші та колективи з різних куточків України; усіх об’єднала любов до театру й англійської мови. 

 

Відкрився фестиваль моновиставою AMORphine за мотивами оповідання М. Булгакова “Морфій”. Стан підвішеності, залежності, одержимості, оголеності дуже тонко передала акторська гра Юрія Радіонова, поєднана з режисурою Алекса Боровенського та хореографією Олексія Скляренка. У цій виставі людина опиняється наодинці із чужим-своїм — на голці, на гачку.

 

Найкращою експериментальною виставою стала декадентська, абсурдистська, але життєствердна Play S. Beckett Театральної групи Правда/перспектива. В основі постановки — творчість ірландського драматурга, одного з основоположників театру абсурду, поета і письменника Семюела Бекета.

Нагороду за найкращий колектив отримав студентський театр “Ейдос” Київського національного лінгвістичного університету. Ансамбль дуже переконливо перевтілився в первісне плем’я, їхня вистава Two Arrows, детектив кам’яного віку за п’єсою Олександра Володіна, стала справжнім вибухом дикості — і не лише первісної. Акторка театру Валерія Олексенко отримала відзнаку за кращу жіночу роль другого плану. 

 

Офіційною мовою фестивалю є англійська; найкраще володіння нею продемонстрували актори та акторки ProEnglish Theatre, які на фестивалі представили виставу за мотивами фільму Пітера Джексона “Небесні створіння” — Heavenly Creatures, у якій ідеться про двох закоханих одна в одну дівчат-підлітків, одне вбивство та багато недитячих проблем. Театр також показав сильну акторську гру й оригінальні режисерські рішення, потішив око кольором і симетрією, а також приємно здивував фанатів Девіда Боуї. Нагороду за кращу чоловічу роль отримав актор театру Павло Мороз

 

Найкращою виставою в дорослій категорії стала моновистава  HEDY! Life & inventions of Hedy Lamarr про видатну австрійсько-американську акторку єврейського походження Геді Ламар, винахідницю технології, яка й досі використовується в забезпеченні бездротового зв’язку. Авторкою вистави є американська акторка й режисерка Гезер Мессі. Моновистава стане частиною майбутньої трилогії про жінок у науці, над якою нині працює режисерка.

 

Відзнаку за найкращу режисерську роботу отримала режисерка театру Creative LAB Obraz Олена Тумаєва за майстерну роботу над виставою What Women Want, що привідкрила анатомію людської, а саме — жіночої душі. Актор Creative LAB Obraz Павел Власенко отримав нагороду на найкращу чоловічу роль другого плану.

 

Справжнім відкриттям фестивалю став колектив Project W Veterans, Volunteers and William. Театр є проєктом Ігоря Касьяна, ветерана війни з Росією, створений з метою допомогти військовим соціалізуватися після повернення з фронту: актори театру вивчають англійську мову й театральне мистецтво. Їхня Twelfth Night or What You Will — це сучасне, драйвове і неймовірно живе прочитання Шекспірівської класики. За словами режисера, Олексія Гнатковського, ця п’єса про перемогу — у багатьох сенсах. Окрім номінації “Відкриття фестивалю”, колектив також отримав відзнаку за найкращі костюми та найкращу жіночу роль: нагороду отримала виконавиця ролі Олівії Юлія Сосновська.

 

Дуже крутий рівень показали дитячі колективи. У дитячій категорії перемогу здобули учні чернігівської мовної школи Merry Land із виставою This is the story (найкраща вистава), а також ProEnglish Drama School Kids за мюзикли Wizard of Oz (найкраща англійська) і Musicians of Bremen (найкраща акторська гра).

 

Окрім вистав, яких у державних театрах годі й шукати, цього року фестиваль укотре зібрав потужну команду організаторів. Pro.Act Fest – це волонтерська ініціатива, майданчик для саморозвитку й нові круті челенджі. Команда має великі плани на наступний рік і вже починає підготовку до чергового фестивалю.

 

Фестиваль відбувся за активної підтримки Центру Леся Курбаса, Karabas.com, Асоціації “Український незалежний театр”, Національної спілки театральних діячів України, Міжнародної асоціації аматорських театрів (AITA/IATA), театру ProEnglish Theatre, школи акторської майстерності ProEnglish Drama School, курсів іноземних мов “Друзі”, школи англійської мови Alma School, книжкового магазину BookAшки, а також медіа-партнерів: ТК “Київ”, Yabl, порталу “Театральна риболовля”, платформі Theatre.love, іінтернет-ресурсу ProТеатр, UA: Радіо Промінь, UA: Культура,  інформаційного порталу “Репортер”, Театрально-концертний Київ, онлайн-ресурсів 44.ua і “Друг читача”.

 

Матеріали до публікації надано командою Pro.Act Fest.

Поділитися:
Опубліковано на Mar 10 2020. Поданий під Культура. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарВикористання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire