ЄС готується дати відсіч нелегальним перевізникам мігрантів

В середу, 7 жовтня, країни Євросоюзу підключаться до другої фази спільної операції, яка буде проводитись в Середземному морі. Основна її мета – боротьба з перевізниками біженців-нелегалів.

Саму операцію іменували Sophia, під час її проведення учасники мають санкції оглядати суда та затримувати в водах Середземномор’я контрабандистів. Цікаво, що раніше, перший етап проведення операції Євросоюзу по боротьбі з нелегальними перевізниками мігрантів був набагато м’якіший. Її учасники моніторили ситуацію по перевезенню людей через Середземне море до Європи, передбачались лише рятувальні операції тих мігрантів, які попали в біду на воді.

Всі дії по управлінню активною фазою військово-морської операції будуть проводитись з Риму. Очолюватиме її Енріко Кредентдіно, адмірала з Італії. Патрулюватимуть Середземне море декілька військових кораблів, крім цього до операції долучиться британський фрегат HMS Richmond.

“В нас є повноваження щоб зупиняти суда, підніматись до них на борт, проводити обшук, також ми маємо право в міжнародних водах підозрілі суда затримувати. Всі хто буде впійманий під час нелегального перевезення мігрантів, буде переданий в руки італійських судових органів”, – пояснив Федерік Могеріні, верховний представник Євросоюзу.

Перший етап спільної операції Євросоюзу розпочався 22 червня та передбачав перебування безпілотників, повітряних суден та кораблів в міжнародних водах. Всі вони повинні були перебувати там з єдиною ціллю – збирання інформації. На той час операцію назвали EUNavfor Med.

Цікавим є походження назви другої фазу операції, вона була так названа на честь маленької дівчинки. Її вагітну матір в серпні біля берегів Лівії підібрало європейське судно, там дитина й народилась.

Поділитися:

Метки: ,

Опубліковано на Oct 7 2015. Поданий під Cвіт, Суспільство. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire