Як зареєструвати політичну партію?

Перед поданням документів про створення політичної партії потрібно уважно ознайомитися з Законом “Про політичні партії в Україні” та Положенням про Державну реєстраційну службу, оскільки при помилках у поданій документації і потребі в допрацюванні офіційний внесок не повертається.

Окрім цього, для реєстрації політичної партії знадобиться:

  1. Провести офіційний установчий з’їзд.
  2. Набрати мінімум сто тисяч членів партії, що матимуть ії квитки.
  3. Забезпечити їй підтримку від населення.

Безпосередньо до реєстраційної служби звертатися потрібно, маючи при собі:

  • виборчу програму і статут партії;
  • підписи громадян України, зібрані відповідно Закону на підтримання заснування партії та підтверджені особами, що збирали підписи;
  • офіційний протокол партійного з їзду, в якому зафіксовані місто та час його проведення та кількість участників, віддавших свої голоси за створення;
  • інформацію про органи керівництва нової партії;
  • підтверджуючий реєстраційний внесок документ про оплату;
  • найменування та адресу банківської установи, через яку партія надалі створюватиме рахунки.

Розмір реєстраційного внеску згідно постанови Кабміну від 13 липня 2001 року відповідає 100 неоподаткованим мінімальним доходам громадян і надходить до держбюджету.

При повному пакеті необхідної документації на розгляд заяви відводиться 30 днів з часу ії надходження. При необхідності термін можуть збільшити, проте строк не може превищувати на 15 днів.

При успішній реєстрації буде видано свідоцтво узгодженого Кабінетом Міністрів зразка.

Засновниками вважаються делегати, які були присутні на першому зборі та у подальшому стали членами партії. Таким чином можна створити партію на основі вже існуючого руху, зв язавши їх в офіційному реєстрі, що юридично набагато легше. Але все одно слід заручитися громадською підтримкою, яка пошвидшить процес та допоможе у подальшій діяльності.

Партія може мати символіку, яка також підлягає обов язковій реєстрації. Окремо подається заява до Держреєстру з підписом партійного керівництва. Забороняється використовувати пряму державну символіку України та інших держав.

Поділитися:
Опубліковано на Nov 20 2018. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire