Як вибрати якісну шпаклівку?

Бачимо ціль

Результат залежить, в першу чергу, навіть не від ціни шпаклівки, а від точного призначення. Покупець повинен відразу розуміти: в яких приміщеннях, для яких робіт і на якій стадії він буде застосовувати суміш.
Стадій всього дві: вирівнює і фінішна. Суміші для них будуть сильно відрізнятися. Для вирівнювання стін використовується грубий густий розчин сірого кольору. Тільки він дозволяє згладжувати нерівності і переходи від 5 мм – інші просто підуть тріщинами. Є один суттєвий недолік: погано піддається обробці абразивом, тобто в разі огріху виправити помилку буде практично неможливо.

Фінішна шпаклівка використовується, очевидно, в кінці ремонту – прямо перед фарбуванням або наклеюванням шпалер. Вона ідеально біла. Призначена для нанесення тонким шаром. Швидке висихання – гідність. Прекрасно піддається шліфовці.

Існують на ринку також універсальна і спеціалізована шпаклівки. Не варто їх плутати: останній варіант є рекламним ходом, дуже обмежений у застосуванні і не проявляє себе ні в якій справі.

Дивимося склад

Для вирівнювання зовні або в дуже вологих приміщеннях – шпаклівки на основі цементу, що володіють хорошими гідрофобними властивостями. Для сухого мікроклімату – гіпсова, що дозволяє «дихати» стінам. Для обробки використовують полімерні, акрилові склади. Вони дуже пластичні.
Ще один елемент, часто викликає питання – пісок. Суміші без піску придатні всередині будинку, з піском – для фасадів.

Про вартість

Ці чинники дійсно взаємопов’язані, але не настільки сильно, як можна подумати. По-перше, ціна сильно залежить від форми випуску: сухий або готовий продукт. Ціна буде відрізнятися навіть у одного і того ж виробника, а якість може бути однаковим. Порошок потрібно розводити. Це довгий і брудний процес, але зате зручніше розраховувати кількість і час. Готові шпаклівки вже розфасовані в банки. Вони дорожчі, висихають і густішають набагато швидше. Немає сенсу витрачатися на другий варіант, якщо застосовувати збираються точково, по дрібниці.

Популярність марки має значення. Але є один нюанс: навіть якщо ви почали працювати з дешевими матеріалами, наприклад, вирівнювали стіну і збираєтеся проводити фінішні роботи, краще дотримуватися цього ж виробника. Вирівнююча штукатурка, фінішна шпаклівка і грунтовка від одного виробника, нехай і недорогого, можуть працювати разом ефективніше, ніж разносортние суміші.

Звертаємо увагу на зовнішній вигляд

Упаковка не повинна бути порушена. Незважаючи на те, що порошкові суміші все одно потрібно буде розводити, відвологлих вони бути не повинні. Банку з готовою шпаклівкою повинна бути герметично закрита – висохне миттєво.

Фінішна шпаклівка завжди білосніжна і дрібна. Чим дрібніше помел, чим краще і дорожче. Уже розлучена виробником якісна суміш рівномірно забарвлена, що не рідка (буде стікати зі стін) і не дуже густа. Якщо маса загусла вже в магазині, значить порушені умови зберігання або добігає кінця термін придатності. Розбавити її самостійно буде складно.

Поділитися:
Опубліковано на Dec 8 2016. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire