https://reporter.zp.ua

Як вибрати країну і клініку для лікування за кордоном

# , ,

Редактор: Михайло Мельник

питання отримання якісного медичного обслуговування сьогодні як ніколи актуальні. погіршення екології, зростання числа нових раніше не відомих захворювань, традиційна недовіра до лікарів місцевих поліклінік і навіть приватних медичних кабінетів призводять до того, що все більше і більше людей вибирають лікування за кордоном. у цій статті ми постараємося визначити найбільш популярні напрямки медичного лікування для  україни та інших країн снд і позначити основні фактори вибору місця лікування.

найпростіше поїздку організувати через спеціалізовані агентства, як наприкладі “bookimed”  онлайн-сервіс пошуку клінік і лікарів для лікування за кордоном. робимо припущення ви хочете лікувати захворювання сечового пузиря, чим вони допоможуть вам? вони допоможуть вам підібрати країну і клініку, оформити візу, організують трансфер, переведуть всі необхідні документи для лікування, забронюють квитки і готелі, а також за запитом нададуть вам персонального гіда. детальніше про лікування за кордоном, ви можете ознайомитись перейшовши по ссилці http://ru.bookimed.com/clinics/country=israel/illness=rak-mochevogo-puzurya/.

якщо ж ви хочете організувати свою поїздку самостійно, то нижче ви знайдете кілька порад, які допоможуть вам у цьому. сьогодні, при наявності доступу до мережі інтернет, кожен бажаючий може розрахувати вартість витрат на перебування в будь-якій країні світу.

популярні напрямки медичного обслуговування

традиційно високим попитом в області виїзного лікування користується німеччина. не менш популярні ізраїль, туреччина, сша, чехія, угорщина та польща. все більшою популярністю сьогодні користуються країни азії, що пов’язано з оптимальним поєднанням ціни і якості.

вартість  лікування за кордоном

вартість, безумовно, є одним з основних чинників при ухваленні рішення про лікування за кордоном. особливо для тих, хто звик, що медицина безкоштовна. хоча безкоштовної вона в україні, наприклад, не є вже давно. перелік процедур, доступних за полісом обов’язкового медичного страхування, настільки невеликий, що безкоштовно вас можуть вилікувати хіба що від грипу і, може бути ще парочки захворювань. якщо ж у вас або ваших близьких серйозне захворювання, то більшість процедур і всі медичні препарати вам доведеться сплатити самостійно. такі витрати за вартістю сумірні з витратами на лікування в європі та інших частинах світу.

тим не менш, прийнявши рішення про лікування за кордоном, ви повинні пам’ятати, що загальні витрати складаються не тільки з витрат на медичне обслуговування. вам необхідно врахувати і т.зв. немедичні витрати.

ці витрати включають:

витрати на оформлення закордонного паспорта, візи, всіх необхідних для поїздки документів
вартість авіаквитків
трансфер від / до аеропорту
вартість проживання в готелі
транспортні витрати на проїзд від готелю до лікарні, де буде проходити лікування, і назад до готелю
витрати на харчування і чайові
витрати на телефонні дзвінки додому, користування інтернетом для зв’язку з сім’єю і друзями
витрати на медичні препарати
витрати на догляд за хворим після операції
резервна сума на непередбачені витрати

якщо ви плануєте скористатися послугами агентства, то в пакет послуг зазвичай входить повна вартість за винятком харчування і особистих витрат. тим не менш, рекомендується уточнювати у агентства, що саме входить в пропонований їм пакет послуг.

вибір медичного закладу

основним етапом при організації лікування за кордоном є навіть не саме лікування, а вибір медичного закладу, в якому воно буде проходити. важливим критерієм при такому виборі є відповідність медичного закладу міжнародним стандартам. наявність відповідних сертифікатів буде гарантією отримання вами якісного лікування.

при виборі лікувального закладу необхідно звертати увагу на наступні сертифікати:

акредитація jci (об’єднана міжнародна комісія):
jci є провідною організацією з акредитації медичних установ по всьому світу. якщо лікарня, клініка, медичний центр має акредитацію jci, це свідчить про високу якість медичних послуг, пропонованих даною установою. ви можете знайти перелік таких медичних установ на офіційному сайті jci.

крім jci існують і інші міжнародні організації, що займаються акредитацією медичних установ по всьому світу:
– канадська організація з акредитації медичних установ (cchsa)
– trent accreditation scheme (tas)
– австралійський рада з стандартів системи охорони здоров’я (achs)
– міжнародне товариство за якістю в охороні здоров’я (isqua)
– європейське товариство за якістю в охороні здоров’я (esqh)
– міжнародна організація стандартизації (iso)

показником значущості лікарень, якості обслуговування і лікування є наявність зв’язків лікувального закладу з великими престижними університетами, а також з компаніями, що надають послуги у сфері охорони здоров’я.

зазвичай інформацію про такі зв’язки можна знайти на офіційному сайті медичного закладу, в розділі “про нас” (about us). відсутність у лікарні власного сайту має навести вас на думку, що, можливо, це не та установа, де б ви хотіли лікуватися. всі великі, престижні, сертифіковані лікарні та клініки обов’язково представлені в мережі інтернет.

у кожній країні є власна система сертифікації лікувальних установ. обов’язково перевірте, щоб лікарня, клініка або медичний центр мали ліцензію на надання медичних послуг взагалі, і послуг, необхідних вам, зокрема.

кваліфікація лікарів

існує думка, що лікарі в європі і  сша володіють більш високою кваліфікацією у порівнянні з нашими лікарями або лікарями в країнах снд. значною мірою це думка обумовлено традиціями і якістю медичної освіти, що надається в європі або сша.

тим не менш, статусу європейського лікаря недостатньо, щоб довірити йому своє здоров’я і, можливо, життя. у будь-якій країні світу, незалежно від рівня освіти та медицини, є хороші і не дуже хороші лікарі.

вашим завданням є вибрати хорошого лікаря. перед остаточним вибором лікаря, вам необхідно перевірити його документи про професійну кваліфікацію і уточнити наступні моменти:

місце навчання лікаря, рік випуску
місце і тривалість його інтернатури та додаткового навчання
наявність сертифікатів, отриманих лікарем (як міжнародних, так і національних), рік їх отримання
членство в національному та  міжнародному медичному суспільстві

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

додатково ви можете уточнити відомості про володіння лікарем іноземними мовами. у будь-якій країні світу лікарі та медичний персонал, насамперед, говорять на своїй рідній мові. мало де ви зможете знайти лікарів і медперсонал, які розмовляють російською мовою. виняток становить тільки ізраїль, в якому досить велика кількість російськомовних лікарів – вихідців з колишнього срср.

тим не менше, якщо ви можете вільно спілкуватися англійською мовою, то при виборі лікаря обов’язково уточніть, чи володіє він цією мовою. у більшості випадків в країнах європи лікарі можуть досить швидко говорити англійською мовою.

якщо ж ви не володієте іноземними мовами і вибрали клініку, що знаходиться не в ізраїлі, то вам належить включити в статтю своїх витрат послуги перекладача. щоб скоротити витрати, ви можете попередньо підготуватися ще до вашої поїздки в країну лікування. зверніться в перекладацьке агентство і переведіть всі медичні документи. обов’язково підготуйте основний документ, в який включите наступні пункти:

який був поставлений діагноз, коли
який був призначений курс лікування
чи змінювався діагноз
спостереження лікаря-спеціаліста в період лікування

вартість перекладу 1 сторінки в залежності від мови, на який необхідно перевести документи, зазвичай становить від 50 до 300 гривень. наявність перекладених документів значно полегшить роботу вашого нового лікаря і заощадить вам гроші, так як переклад з української або російської мови в європі або сша буде коштувати набагато дорожче.

багато агентства також пропонують послуги персонального гіда-перекладача під час вашого перебування за кордоном на лікуванні. вартість такої послуги зазвичай досить висока і залежить від кількості годин, витрачених перекладачів на роботу. якщо ви не обмежені в коштах, то ви можете замовити таку послугу. це дозволить зробити ваше перебування в чужій країні більш комфортним. тим не менше, і без персонального гіда ви цілком впораєтеся, якщо у лікарів буде вся необхідна інформація. яка саме інформація їм може знадобитися необхідно уточнити в листуванні з медичною установою ще до вашого від’їзду.

догляд за хворим після курсу лікування

важливим компонентом будь-якого медичного обслуговування є догляд за хворим після проведення складної медичної процедури. перед вибором медичної установи, обов’язково уточніть наступні питання в клініці:

варіанти післяопераційного догляду, пропоновані клінікою, медичним центром
необхідна тривалість перебування в лікарні після отримання необхідного лікування
наявність і можливість придбання медичних препаратів, які будуть потрібні в період післяопераційного догляду
можливість зв’язку з медичним персоналом лікарні після повернення на батьківщину

вимоги до повторного візиту

деякі агентства надають послугу післяопераційного догляду при поверненні на батьківщину. з вами працюватиме підготовлений фахівець, який буде володіти всією інформацією по вашому діагнозу. він допоможе вам з виконанням рекомендацій лікаря.

страхування і відповідальність

важливим фактором при лікуванні за кордоном є відповідальність лікарів і медичного закладу. будь-яке лікування пов’язане з ризиком. щоб уникнути непорозумінь, перед поїздкою обов’язково уточніть наступні моменти:

політика країни місцезнаходження лікувального закладу і самого лікувального закладу щодо компенсації неекономічного збитку жертв лікарської недбалості. у якому обсязі виплачується така компенсація?
чи застрахована відповідальність лікаря?
чи є в контракті, що укладається пацієнтом з медичною установою, положення про страхування у разі медичної помилки? яке страхове покриття в таких випадках?
проживання та інші фактори немедичного характеру

медичні аспекти, безумовно, є найважливішими. але значиму роль у вашому комфортному перебуванні за кордоном під час лікування грають і немедичні фактори.

при виборі місця проживання необхідно врахувати наступні фактори:

варіанти проживання, пропоновані медичним центром або лікарнею. пропонують вони власне житло, чи є у них партнери, з якими вони активно співпрацюють.
близькість місця проживання до лікарні
чи надається послуга транспорту від місця проживання до лікарні і назад. чи справляють вони послуги трансферу з аеропорту і в аеропорт.
які варіанти харчування пропонуються в готелі

віза

громадяни україни та країн снд повинні оформити візу для в’їзду на територію іноземної держави. існує ряд країн, з якими в україні  укладені безвізові угоди або домовленості про спрощений в’їзді.

для всіх інших країн вам буде потрібно оформити візу. зазвичай оформлення візи на лікування практично не відрізняється від оформлення туристичної візи. в якості додаткових документів може знадобитися запрошення на лікування від клініки і фінансові гарантії. оформлення візи входить в стандартний пакет послуг агентства, яке готує вашу поїздку. якщо ви поїздку готуєте самостійно, то ознайомтеся з необхідним переліком документів на сайті посольства або консульства країни, в яку ви виїжджаєте.

оформлення візи триває в середньому від 10 робочих днів до місяця залежно від країни. вартість візи становить від 500 до 4000 гривень залежно від країни, термінів виготовлення візи, а також від того, оформляєте ви візу самостійно або через агентство.

рекомендації

основну інформацію, яка вам буде потрібно при виборі медичного закладу, вам може надати агентство, з яким ви уклали договір, або сама лікувальна установа. однак не варто забувати, що самі інформативні відгуки можуть вам надати тільки ті, люди, які вже пройшли курс лікування в обраній вами лікарні.

варіанти отримання додаткової інформації:

якщо ви користуєтеся послугами агентства, попросіть їх надати відгуки колишніх пацієнтів обраної вами установи. бажано, щоб ці пацієнти отримували таке ж лікування, що потрібно вам, наприклад, проходили аналогічну медичну процедуру. пам’ятайте, що вам дадуть поспілкуватися тільки з задоволеними пацієнтами, але цього може бути достатньо, щоб прийняти рішення.

попросіть саме медичний заклад дати вам контакти пацієнтів, які проходили у них схоже лікування. знову ж таки, вам дадуть поспілкуватися тільки із задоволеними пацієнтами.
розпитайте друзів і знайомих. світ тісний – цілком імовірно, хто-небудь може порекомендувати вам відмінну клініку за кордоном.

якщо немає знайомих, які лікувалися в іншій країні, вам пряма дорога на форуми і блоги. тут завжди можна знайти самі правдиві відгуки та рекомендації. можна, звичайно, наштовхнутися і на “проплачені” статті, але, в цілому, ви отримаєте ясну картину про всі ваші запитання щодо медичних установ.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Залишити коментар

Опубліковано на 29 11 2015. Поданий під Здоров'я. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".