Види вуликів для бджіл

Бджільництво – найдавніший промисел. Сучасний бджоляр має можливість вибрати вулик до смаку, тому що у бджільництві використовується багато різновидів вуликів. Різняться вони за конструкцією, функціональністю, матеріалами і розміром. Вибрати хороший вулик – значить вбезпечити проживання бджіл. Якісні вулики, а також все необхідне для бджільництва можна купити в магазині www.medoprom.com.ua.

Класифікації вуликів

Вулики поділяють на розбірні та нерозбірні. З нерозбірними дуже не зручно працювати, тому вони майже не використовуються бджолярами. Найбільш популярні вулики, які мають розбірну конструкцію. Бджолиний будиночок вміщує декілька рамок з сотами. Вулики рамкові поділяються на горизонтальні і вертикальні, та мають декілька модифікацій, які відрізняються характерними особливостями.

Вулик Альпійський

Багатокорпусний бджолиний будиночок, це свого роду відтворення природнього середовища проживання бджіл. Особливість конструкції – компактність. У вулику відсутні перегородки і отвори для вентиляції. Повітря проходить через льоток, який знаходиться на корпусі внизу.

Конструкція Рута

Вулик дає можливість утримати одразу кілька сімей, що спрощує догляд. Складається будиночок з шести корпусів, в кожному розташовується по десять рамок. Данні конструкції не підходять для холодного клімату, використовують їх тільки в теплих кліматичних зонах.

Вулик Дадановский

Класичний вулик виготовляється з ялинових дощок. Приваблює бджолярів простою конструкцією. Бджолине житло вміщує дванадцять рамок. Передбачена надбудова – магазин з полурамками або іще один корпус. Взимку бджолина сім’я знаходиться у гніздовому відсіку. З приходом тепла підставляють для бджіл другий корпус або магазин.

Касетний вулик

В такому вулику бджоли мають можливість самостійно підтримувати мікроклімат житла. Касетна конструкція обов’язково має бути виготовлена з натурального матеріалу. Всі деталі для міцності просочують воском. У такому середовищі бджолина сім’я менше схильна до різних захворювань.

Український лежак

Для початкових бджолярів це відмінний варіант. Їх легкість обслуговування дає можливість освоїти ключові навички бджільництва. Зустрічаються моделі в основному на двадцять рамок. Утеплені боковини допомагають бджолам прекрасно перезимувати.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 24 2017. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire