Володимир Сосюра – коротка біографія для дітей

Володимир Сосюра – український поет, прозаїк, драматург і перекладач. Його твори знайомлять нас зі світом природи, людини, любові і батьківської патріотичності.

Дитинство і юність

Володимир Сосюра народився 6 липня 1898 року в селі Княжичі біля Києва. Його батьки були українцями, і вдома говорили українською мовою. Одного разу батько Володимира взяв його до Києва на спектакль, і це захоплення театром залишилося з хлопчиком назавжди.

У школі Володимир вмів добре вчитися і писати вірші. Він також був зацікавлений українською мовою і літературою. Після закінчення школи Володимир вступив до Київського університету на факультет філології.

Ранні творчі здобутки

Володимир почав писати вірші з раннього віку, і його перші опубліковані вірші з’явилися, коли йому було всього 19 років. Незабаром Володимир став одним з провідних молодих поетів свого часу. У 1923 році він видав свій перший збірник віршів під назвою “Витоки”.

“Міцні члени, білі обличчя,
дзвінкі очі, руки чесні…
Прощавайте, рідне село,
за батьківщину до пращурів.”

У той же час Володимир Сосюра йшов на спектаклі, він дивився на витвір мистецтва і мріяв про те, щоб самому писати для театру. У 1927 році він опублікував свою першу драму “Скажене поле”, і вона стала популярною серед українських театральних колективів.

  • 1923 – випуск першого збірника віршів “Витоки”;
  • 1927 – перша драма “Скажене поле”.
  • 1930 – опублікував роман “Цвинтар для живих”;
  • 1938 – драма “Повість”, яка стала відомою в СРСР і за його межами.

Останні роки життя

Під час Другої світової війни Володимир Сосюра пережив страшну трагедію – під час бомбардування Києва загинули його дружина і дочка. Ця втрата стала для нього надто важкою випробуванням, і Володимир Сосюра перестав писати.

Він помер 5 листопада 1965 року, залишивши після себе багаті творчі надбання. Сьогодні його поезії, твори і драми залишаються об’єктом досліджень багатьох українських літературознавців і любителів літератури.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар



Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire