https://reporter.zp.ua

В якому стані зараз ринок бобових в Україні і світі?

Редактор: Михайло Мельник

бобові горох чечевиця

спеціалісти компанії goldexim.net, одного з лідерів в галузі експорту бобових в україні з упевненістю заявляють, що коронавірус негативно відбився на споживанні бобових, але на захист бобових можна відзначити і скорочення споживання м’яса, птиці та риби.

україна скоротила посівні площі і врожай в 2020 році в порівнянні з 2019 г. (470 тисяч проти 570 тисяч тонн). однак в поточному році ukragroconsult прогнозує валовий збір в межах 550-560 тисяч тонн.

за нуту ситуація така: 480 тисяч тонн в 2020/21, прогноз врожаю на сезон-2 021/22 – 560-570 тисяч тонн.

ситуація з виробництвом сочевиці: україна фактично відсутня на світовому ринку з урожаєм в 3 тисяч тонн в 2020 році.

конкуренція україни і рф на ключових ринках збуту бобових

не можна стверджувати, що україна і рф конкурують на експортному ринку гороху, оскільки географія продажів, згідно зі статистикою, відрізняється. також слід зазначити і істотну різницю в обсязі експорту: росія відправила на міжнародний ринок за неповний сезон-2020/21 600 тисяч тонн, а україна – 320 тисяч тонн (тобто майже в 2 рази менше). усереднена ціна українського гороху на аналогічному базисі поставки вище ціни російського на 7-15 дол. (в залежності від напрямку і ринкової кон’юнктури).

Є питання? Запитай в чаті з ШІ!

основні ринку збуту бобових культур з україни

серед експортерів існує думка, що основні покупці бобових з україни – це індія і пакистан, однак якщо вивчити митну статистику гороху, наприклад, то стає ясно, що це не зовсім так. а за період з 1 липня 2020 року по квітень 2021 року на експорт було відправлено понад 300 тисяч тонн. головним покупцем гороху стала європа, слідом йдуть пакистан і туреччина. причому за поточний комерційний рік європа купила гороху з україни більше, ніж індія чи пакистан за останні 2 роки. про що це свідчить? про зростання споживання в європі.

як пандемія covid-19 вплинула на торговельні тренди?

пандемія коронавіруса в минулому календарному році істотно знизила обсяг закупівель країн – основних імпортерів бобових, проте в цьому році спостерігається відновлення обсягу торгів до середньорічних рівнів в азії і значне зростання попиту в європі. по ринку ходять чутки про те, що, можливо, китай в цьому році дозволить імпорт українського гороху, але істотних передумов для цього поки не спостерігається, так що я відношу цю думку до розряду бажань, ніж перспектив.

канада і австралія підсилюють свою присутність на світовій арені бобових культур

посівні площі під бобові в канаді цього року скорочені на 6% в порівнянні з минулим роком і становлять близько 3,5 млн га, що обумовлено інтересом фермерів до вирощування олійних культур: посівні площі ріпаку зросли на 7% в порівнянні з минулим роком, сої – на 5%, а льону – на 10%.

урожай основних бобових культур (нут, горох, кінські боби, сочевиця і люпин) в австралії орієнтовно складе 2,28 млн тонн, що на 23% нижче врожаю 2020 роки (2,96 млн тонн). у порівнянні з 2020 роком посівні площі нуту збільшені на 11% і становлять 565 тисяч га, посівні площі гороху збільшені на 14% – до 238 тисяч га, в той час як посівні площі під іншими культурами скорочені.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Залишити коментар

Опубліковано на 02 10 2021. Поданий під Україна. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".