https://reporter.zp.ua

Що таке азарт

Редактор: Михайло Мельник

автоматы онлайназарт (фр. hasard – випадок, ризик, від араб.  аз-захр – гральна кістка, через ісп. azar – гра в кості) – завзяття, запальність (за словником брокгауза і ефрона); запал, розлютився, вспих, гарячність, запальність (по тлумачного словника даля); наснагу, запал, ентузіазм, остервеніння, лють (за словником російських синонімів); захоплення, запал, запальність, надмірна емоційність (по великій радянській енциклопедії).

у загальному випадку, азарт – це стан гарячої захопленості будь-якою діяльністю; прояв фатальний захопленості, наснаги, ентузіазму, пов’язаний з випадком, грою, ризиком, небезпекою. интересуют азартные игры онлайн – тогда смотри.

у деяких випадках «азарт» може бути пов’язаний з небезпекою для життя і близький за змістом до «екстриму»

цікаво, що слово «азарт» має в російській мові зовсім інший відтінок, ніж французький hasard. для росіян, азарт – це перш за все прояв емоцій, пов’язаних з ризиком, – захопленістю і нетерпінням; в той час як у французів для цього вживаються зовсім інші слова (passion – пристрасть, emballement – захоплення, і ін.). для них hasard – перш за все випадок, і їх вираження jeu de hasard означає буквально «гра випадку», тоді як в російській мові азартна гра – це перш за все гра емоцій.

я вважаю, що азарт притаманний будь-якій нормальній людині. тут мені можуть справедливо заперечити: «що вважати критерієм нормальності?». я маю на увазі розумну особина homo sapiens, що не має явних психічних відхилень, починаючи з раннього дитячого віку, коли малюк тільки починає усвідомлювати себе.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

існує думка, що грати в азартні ігри, в тому числі на тоталізаторі, потрібно до тих пір, поки вам байдужий виграш. коли він стане вам небайдужий – пора припиняти – це перша стадія ігроманії (лудоманії). це ж повна маячня! мета будь-якої гри – перемога, і тільки перемога! девіз «головне не перемога, а участь» – втіха тих, хто програв.

кращим доказом цього служить саме життя – найбільша гра, ставки в якій найвищі і дорогі для людини – сім’я (продовження роду), користь для людства, своєї країни, світу. людина, який обрав своїм життєвим кредо слова «головне не перемога, а участь» вже програв. йому ні до чого прагнути, нічого чекати, він вже готовий виправдати свої невдачі. хоча тему життєвих цінностей, цілей і способів їх досягнення поки залишимо. це тема окремої розмови.

чи може азартна людина стати ігроманів? може. питання схоже на запитання «чи може людина, що приймає ліки, стати наркоманом?». адже тут правильну відповідь такий же – може. у цих питаннях є одна тонкість, недомовленість. всього три слова, повністю перевертають сенс, як питання, так і відповіді. поставте питання так: «чи може азартна людина по своїй волі стати ігроманів?», «чи може людина, що приймає ліки, по своїй волі стати наркоманом?». при цьому не забудемо, що мова йде про людей без відхилень в психіці. тепер відповіддю на обидва питання стане тверде «ні!». тут же криється відповідь і на питання про кордон між азартом і (лудоманії) на ігроманію. це межа між психічно здоровим і хворим людиною, не здатною себе контролювати.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Погана якість статті?
Повідомити

Залишити коментар

Опубліковано на 04 12 2016. Поданий під Cвіт. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".