https://reporter.zp.ua

Поради по вирощуванню шовковиці

Редактор: Михайло Мельник

шовковиця не просто красива рослина, здатна давати велику тінь у саду, але це і дуже смачні, солодкі та корисні ягоди. саме за свої ароматні плоди вона полюбилася майже всім дачникам-садівникам.

поради по вирощуванню та догляду за рослиною

щоб шовковиця на ділянці добре себе почувала, досить дотримуватися кількох нескладних правил. шовковиця любить помірний і теплий клімат. грунт біля стовбура треба постійно рихлити, не допускати ріст бур’янів та не забувати про регулярний полив.

як і всяка рослина, вирощування шовковиці починається з посадки якісних саджанців. найкращий час для цього — початок або середина травня, коли земля достатньо прогрілася, для того щоб коріння саджанця прижилося і пристосувалося в новому середовищі. лунку для посадки роблять розміром вісімдесят сантиметрів вшир і стільки ж углиб, для цього вибирають сонячне, захищене від холодного вітру місце. за своєю природою шовковиця дерево не вимогливе, зростає на будь-якій землі, але для початку, щоб коріння нормально себе почувало, на дно ями кладуть з піввідра хорошого перегною або перепрілого компосту. така маніпуляція забезпечить шовковиці перші пару-трійку років хорошого розвитку.

після того як все готово, в лунку треба поставити саджанець таким чином, щоб коріння гарно розправилося. далі необхідно присипати коріння змішаної з перегноєм землею, сформувавши при цьому бортики навколо лунки.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

дуже важливий нюанс: як відомо, у шовковиці існують як жіночі, плодоносні особини, так і чоловічі, які не плодоносять. внаслідок чого краще не піддаватися запевненням продавців, а купувати саджанці, на яких вже є ягідки! звичайно, краще брати саджанці шовковиці в перевірених розплідниках, де також можна придбати самопильні сорти.

після того як все готово, рослину потрібно полити водою. садівники радять додавати у воду стимулятор кореневого зростання. після того, як вода повністю вбралася у грунт, треба ще досипати зверху землю, мульчу і трохи все утрамбувати.

доросла шовковиця може досягати у висоту майже 30 метрів. тому заздалегідь слід подбати про формування правильної крони. крім того, своєчасна обрізка дерева прискорює його плодоношення.

розмноження

шовковиця розмножується декількома способами: за допомогою насіння, живцюванням або відділенням молодих рослин від материнського дерева. найпростішим і надійним способом є відділення молодої порослі. при необхідності у подальшому таке молоде дерево можна прищепити хорошим сортом.

якщо оточити шовковицю любов’ю і турботою, не забувати вчасно удобрювати, поливати і робити обрізку, то вона обдарує свого господаря великим і смачним урожаєм.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Залишити коментар

Опубліковано на 20 10 2017. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".