Туреччина та ЄС погодили план врегулювання кризи з мігрантами

На саміті що проходив у Брюсселі лідери Туреччини та Євросоюзу погодили попередній план дій, основна мета якого обмеження потоку до країн Європи нелегальних мігрантів. Про це повідомив Жан-Клод Юнкер, який займає пост голови Європейської комісії.

Раніше Туреччина, яка прийняла до себе біля двох мільйонів біженців з Сирії, звернулась до Європейського Союзу за грошовою допомогою. Турецький уряд попросив 3 мільярди євро, левову частину грошових коштів повинні направити на організацію центрів з прийому біженців. Крім цього Туреччина попросила спростити візовий режим для своїх громадян, які мають бажання відвідати країни Шенгенської зони.

Жан-Клод Юнкер заявив, що на даний час не відома сума грошової допомоги для Туреччини, але це питання буде обговорюватись найближчими днями. Також чиновник заявив, що процедуру полегшення візового режиму для турків буде прискорено.

Крім цього Юнкер зауважив, що швидкість введення безвізового режиму для громадян Туреччини залежить від того, на скільки успішною буде операція по стримуванню потоку мігрантів до Європи. Також учасники саміту пообіцяли не затягувати з вирішенням питання розгляду заявки Туреччини на вступ до Євросоюзу.

Зокрема з цього питання висловив свої думки Дональд Туск, який зараз займає пост Президента Європейської ради.

“Протягом найближчих місяців європейське прикордонне агентство Frontex буде реорганізоване. Воно перетвориться в орган, який буде більш функціональним. Наша основна мета – надати для Frontex повноваження, які дозволять повертати на батьківщину всіх нелегальних мігрантів”, – заявив .

Нагадаємо, в 2015 році до країн Європейського Союзу прибуло біля 600 тисяч мігрантів. Більшість з них це вихідці з країн Північної Африки та Близького Сходу.

Поділитися:

Метки: , ,

Опубліковано на Oct 16 2015. Поданий під Cвіт, Влада і політика. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

1 коментар для “Туреччина та ЄС погодили план врегулювання кризи з мігрантами”

  1. У свою чергу, канцлер Німеччини Ангела Меркель підтвердила, що, якщо Туреччина виконає свою частину міграційного плану, лібералізація віз для її громадян може бути запущена в червні.

Залишити коментарВикористання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire