Ціни на квартири у 2017 році зростуть чи зменшаться?

На початку 2017 року найбільш обговорюваною темою були прогнози аналітиків щодо вартості квартир в Україні. Увесь попередній рік ціни поступово знижувались. Якщо ви не слідкували за тенденціями ринку, ви можете проаналізувати ситуацію на порталі за посиланням
novostroyki.lun.ua – тут ви знайдете актуальні пропозиції нерухомості, побачите статистику за минулий рік, зможете прочитати новини забудовників. Сьогодні ж думки експертів розділились на дві протилежні точки зору. Одні аналітики обіцяють зростання цін, інші прогнозують стабільність і подальше зменшення вартості житла. Спробуємо розібратись?

Чому ціни можуть зрости

Довіра громадян до банківських установ і депозитів за останні 2 роки значно зменшилась, тому купівля квартири все частіше розглядається в якості надійної інвестиції. Це особливо стосується нових житлових комплексів, де вартість квадратного метра на початковому етапі будівництва є нижчою за ринкові ціни. Якщо попит з боку інвесторів зростатиме, забудовники можуть поступово підвищувати вартість житла.

Зростання вартості будівельних матеріалів чи коливання курсу валют в більшу сторону можуть також стати причиною для підвищення цін на квартири. Це також стосується первинного ринку і забудовників, які використовують матеріали не вітчизняного виробництва. Однак слідом за первинним ринком поступово підвищуватимуться ціни і на вторинний ринок житла.

Причини для зменшення вартості житла

Головний аргумент аналітиків, які обіцяють зменшення цін на житлову нерухомість, – низька купівельна спроможність більшості громадян. Українці потребують нового житла, але не мають грошей на його купівлю. Недарма найбільшим попитом користується сьогодні нерухомість економ класу, що коштує найдешевше.

Серед причин для зменшення вартості первинного житла називають досить високу конкуренцію між забудовниками. Аби привернути увагу потенційних покупців, будівельні компанії готові зменшувати ціни на квадратні метри або пропонувати інвесторам додаткові бонуси у вигляді безкоштовного ремонту чи подарунків.

Підводимо підсумок

Враховуючи сьогоднішню ситуацію на ринку житлової нерухомості, більшість експертів схиляються до думки, що значних коливань вартості квартир у 2017 році очікувати не варто. Імовірно, ціни можуть продовжити поступово знижуватись, але обвалу ринку не буде. Змінити розвиток ситуації можуть неочікувані події в економіці чи в країні загалом.

Поділитися:
Опубліковано на Mar 6 2017. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire