Тарас Шевченко – коротка біографія для учнів 6 класу

Тарас Шевченко – коротка біографія для учнів 6 класу

Тарас Григорович Шевченко – великий український поет, художник і політичний діяч. Він народився 9 березня 1814 року в селі Моринці, що на Київщині, в бідній кріпацькій родині.

З дитячих років Тарас проявляв захоплення мистецтвом – малював картини, писав вірші. Незважаючи на те, що Тарас був сиротою, він зміг пройти навчання в Київській академії мистецтв, де він розвивав свій талант та вивчав мистецтвознавство.

У 1838 році Шевченко видав свою першу збірку віршів “Кобзар”, яка стала символом української літератури. У своїх творах він зображував життя простих людей, зокрема кріпаків, і показував глибоку людяність та гордість українського народу.

Протягом життя Тарас Шевченко був активним учасником національно-визвольного руху. Він відкрито виступав проти кріпацтва та української безправності. У 1847 році він був арештований за участь у підпільному національному русі та відправлений на заслання до Сибіру. Там він відсидів 10 років.

Після звільнення з-під арешту, Шевченко повернувся до Києва, де продовжив свою літературну та художню діяльність. Він став викладачем у Київській академії мистецтв та продовжував активно боротися за свободу та незалежність України.

Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року в селі Перебендівка на Херсонщині. Але його твори та ідеали живуть досі, вони надихають український народ на боротьбу за свої права та свободу.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 10 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire