Поради по вирощуванню шовковиці

Шовковиця не просто красива рослина, здатна давати велику тінь у саду, але це і дуже смачні, солодкі та корисні ягоди. Саме за свої ароматні плоди вона полюбилася майже всім дачникам-садівникам.

Поради по вирощуванню та догляду за рослиною

Щоб шовковиця на ділянці добре себе почувала, досить дотримуватися кількох нескладних правил. Шовковиця любить помірний і теплий клімат. Грунт біля стовбура треба постійно рихлити, не допускати ріст бур’янів та не забувати про регулярний полив.

Як і всяка рослина, вирощування шовковиці починається з посадки якісних саджанців – http://dachnik.ua/category/sadzhantsi/shovkovitsia. Найкращий час для цього — початок або середина травня, коли земля достатньо прогрілася, для того щоб коріння саджанця прижилося і пристосувалося в новому середовищі. Лунку для посадки роблять розміром вісімдесят сантиметрів вшир і стільки ж углиб, для цього вибирають сонячне, захищене від холодного вітру місце. За своєю природою шовковиця дерево не вимогливе, зростає на будь-якій землі, але для початку, щоб коріння нормально себе почувало, на дно ями кладуть з піввідра хорошого перегною або перепрілого компосту. Така маніпуляція забезпечить шовковиці перші пару-трійку років хорошого розвитку.

Після того як все готово, в лунку треба поставити саджанець таким чином, щоб коріння гарно розправилося. Далі необхідно присипати коріння змішаної з перегноєм землею, сформувавши при цьому бортики навколо лунки.

Дуже важливий нюанс: як відомо, у шовковиці існують як жіночі, плодоносні особини, так і чоловічі, які не плодоносять. Внаслідок чого краще не піддаватися запевненням продавців, а купувати саджанці, на яких вже є ягідки! Звичайно, краще брати саджанці шовковиці в перевірених розплідниках, де також можна придбати самопильні сорти.

Після того як все готово, рослину потрібно полити водою. Садівники радять додавати у воду стимулятор кореневого зростання. Після того, як вода повністю вбралася у грунт, треба ще досипати зверху землю, мульчу і трохи все утрамбувати.

Доросла шовковиця може досягати у висоту майже 30 метрів. Тому заздалегідь слід подбати про формування правильної крони. Крім того, своєчасна обрізка дерева прискорює його плодоношення.

Розмноження

Шовковиця розмножується декількома способами: за допомогою насіння, живцюванням або відділенням молодих рослин від материнського дерева. Найпростішим і надійним способом є відділення молодої порослі. При необхідності у подальшому таке молоде дерево можна прищепити хорошим сортом.

Якщо оточити шовковицю любов’ю і турботою, не забувати вчасно удобрювати, поливати і робити обрізку, то вона обдарує свого господаря великим і смачним урожаєм.

Поділитися:
Опубліковано на Oct 20 2017. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire