https://reporter.zp.ua

Зима завершилась яскраво: у Києві пройшов фестиваль англомовних театрів Pro.Act Fest.

Редактор: Михайло Мельник

англомовний театр

уже втретє перший в україні міжнародний англомовний театральний фестиваль pro.act fest зібрав учасників з україни та з-за кордону на сцені центру леся курбаса в києві. 

 

фестиваль уже за традиційно руйнував кордони, цьогоріч — під слоганом “limit/less!”. себе не обмежували й іншим не радили, тож у центрі леся курбаса ширилася атмосфера максимальної щирості та свободи, а програма дивувала глядачів різноманіттям: кожен міг знайти виставу й майстер-клас на свій смак. серед учасників — гості із сша, польші та колективи з різних куточків україни; усіх об’єднала любов до театру й англійської мови. 

 

відкрився фестиваль моновиставою amorphine за мотивами оповідання м. булгакова “морфій”. стан підвішеності, залежності, одержимості, оголеності дуже тонко передала акторська гра юрія радіонова, поєднана з режисурою алекса боровенського та хореографією олексія скляренка. у цій виставі людина опиняється наодинці із чужим-своїм — на голці, на гачку.

 

найкращою експериментальною виставою стала декадентська, абсурдистська, але життєствердна play s. beckett театральної групи правда/перспектива. в основі постановки — творчість ірландського драматурга, одного з основоположників театру абсурду, поета і письменника семюела бекета.

нагороду за найкращий колектив отримав студентський театр “ейдос” київського національного лінгвістичного університету. ансамбль дуже переконливо перевтілився в первісне плем’я, їхня вистава two arrows, детектив кам’яного віку за п’єсою олександра володіна, стала справжнім вибухом дикості — і не лише первісної. акторка театру валерія олексенко отримала відзнаку за кращу жіночу роль другого плану. 

 

офіційною мовою фестивалю є англійська; найкраще володіння нею продемонстрували актори та акторки proenglish theatre, які на фестивалі представили виставу за мотивами фільму пітера джексона “небесні створіння” — heavenly creatures, у якій ідеться про двох закоханих одна в одну дівчат-підлітків, одне вбивство та багато недитячих проблем. театр також показав сильну акторську гру й оригінальні режисерські рішення, потішив око кольором і симетрією, а також приємно здивував фанатів девіда боуї. нагороду за кращу чоловічу роль отримав актор театру павло мороз

 

найкращою виставою в дорослій категорії стала моновистава  hedy! life & inventions of hedy lamarr про видатну австрійсько-американську акторку єврейського походження геді ламар, винахідницю технології, яка й досі використовується в забезпеченні бездротового зв’язку. авторкою вистави є американська акторка й режисерка гезер мессі. моновистава стане частиною майбутньої трилогії про жінок у науці, над якою нині працює режисерка.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

 

відзнаку за найкращу режисерську роботу отримала режисерка театру creative lab obraz олена тумаєва за майстерну роботу над виставою what women want, що привідкрила анатомію людської, а саме — жіночої душі. актор creative lab obraz павел власенко отримав нагороду на найкращу чоловічу роль другого плану.

 

справжнім відкриттям фестивалю став колектив project w veterans, volunteers and william. театр є проєктом ігоря касьяна, ветерана війни з росією, створений з метою допомогти військовим соціалізуватися після повернення з фронту: актори театру вивчають англійську мову й театральне мистецтво. їхня twelfth night or what you will — це сучасне, драйвове і неймовірно живе прочитання шекспірівської класики. за словами режисера, олексія гнатковського, ця п’єса про перемогу — у багатьох сенсах. окрім номінації “відкриття фестивалю”, колектив також отримав відзнаку за найкращі костюми та найкращу жіночу роль: нагороду отримала виконавиця ролі олівії юлія сосновська.

 

дуже крутий рівень показали дитячі колективи. у дитячій категорії перемогу здобули учні чернігівської мовної школи merry land із виставою this is the story (найкраща вистава), а також proenglish drama school kids за мюзикли wizard of oz (найкраща англійська) і musicians of bremen (найкраща акторська гра).

 

окрім вистав, яких у державних театрах годі й шукати, цього року фестиваль укотре зібрав потужну команду організаторів. pro.act fest – це волонтерська ініціатива, майданчик для саморозвитку й нові круті челенджі. команда має великі плани на наступний рік і вже починає підготовку до чергового фестивалю.

 

фестиваль відбувся за активної підтримки центру леся курбаса, karabas.com, асоціації “український незалежний театр”, національної спілки театральних діячів україни, міжнародної асоціації аматорських театрів (aita/iata), театру proenglish theatre, школи акторської майстерності proenglish drama school, курсів іноземних мов “друзі”, школи англійської мови alma school, книжкового магазину bookaшки, а також медіа-партнерів: тк “київ”, yabl, порталу “театральна риболовля”, платформі theatre.love, іінтернет-ресурсу proтеатр, ua: радіо промінь, ua: культура,  інформаційного порталу “репортер”, театрально-концертний київ, онлайн-ресурсів 44.ua і “друг читача”.

 

матеріали до публікації надано командою pro.act fest.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Залишити коментар

Опубліковано на 10 03 2020. Поданий під Культура. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".