Вибір горщиків для квітів
Зазвичай ні хто не задається питанням, як називати те, у що посаджена рослина. В основному всі ємності для кімнатних рослин ділять на три види — це горщики, кашпо і контейнери.
Горщики для квітів — це ємності з одним або декількома дренажними отворами на дні. Горщик поміщають на піддон або в кашпо. Найчастіше можна придбати глиняні або пластикові горщики. Залежно від того, з якого матеріалу зроблений горщик, потрібні різні умови поливу рослин. Глиняний горщик добре випаровує воду із землі, тому полив потрібен частіше, ніж в пластиковому горщику. Підібрати горщик для квітів, можна тут http://www.ua.all.biz/gorshki-dlya-cvetov-bgg1009230, де представлений великий вибір.
У кожного виду горщиків є свої переваги і недоліки. У глиняних горщиках, крім того, що легше випаровується зайва волога, вимиваються з грунту шкідливі солі. Але це псує зовнішній вигляд горщика (на стінках відкладаються незмивні солі) і з часом руйнує його. Пластикові горщики хороші тим, що зараз можна придбати горщик будь-якого кольору і форми. Термін придатності у пластикових горщиків набагато довший.
Вибираючи горщик зверніть увагу на його стійкість, особливо якщо на підвіконні любить сидіти кішка або в будинку є діти, наявність широкого піддона, і форми. Крім круглих горщиків, є і горщики прямокутної форми. Круглі горщики гірше віддають вологу ніж прямокутні. Пересаджувати рослини з таких горщиків незручнішо, зростає ймовірність травми коренів.
Горщики бувають різних розмірів, але пересаджувати рослину рекомендується кожен раз в горщик діаметром на 2 см більше колишнього. Коли коріння рослини повністю заповнили горщик, а більш великої за розміром ємності немає, вдаються до підрізуванні коренів і пересадці в той же горщик із заміною землі на свіжу.
Кашпо — це ємність з суцільним водонепроникним дном, в яку вставляється горщик (звичайно самий простенький пластиковий з безліччю отворів на дні). Кашпо може бути металевим, пластмасовим, дерев’яним, керамічним, плетеним з лози і дроту. В якості кашпо може бути використаний чайник, тазик, вазочка і т.п. Загалом, основний сенс, підібрати декоративну штучку, яка прикрашала б рослина.
Кашпо має бути приблизно на 2 см в діаметрі більше горщика і трохи вище. Для вологолюбних рослин можна заповнити простір між горщиком і кашпо вологим мохом або торфом.
Контейнери для квітів — це ємності з водонепроникним дном, використовувані зазвичай для вирощування декількох рослин. Простіше кажучи, контейнер нагадує розмірами ящик, в нього можна ставити квіти в горщиках, а можна висаджувати і без горщика. Крім наявних у продажу контейнерів, в цій же якості можна використовувати пластмасові і дерев’яні ящики, металеві тазики і т.д.
Якщо ви висаджуєте рослину в ємність без отворів на дні, то виникають труднощі з поливом: боячись залити рослину, його пересушують, а при зайвому поливі воді нікуди подітися, і земля закисає, викликаючи гниття коренів.
Якщо ємність (контейнер або кашпо) глиняна і не покрита водонепроникною глазур’ю всередині, то надлишковий полив не страшний — глина добре вбирає вологу і легко її віддає. Якщо ємність пластикова, металева, порцелянова або інший водонепроникний матеріал, то за відсутності отворів на дні необхідний дуже хороший дренаж. Висота його повинна становити 1 / 5-1 / 4 висоти горщика. В якості дренажу використовують керамзит, цегляну крихту, шматочки пінопласту.