В Україні розвиваеться автомобільна афера

З кризою відроджуються і призабуті з 90-х фінансові піраміди. Одна з таких незабаром з’явиться в Україні. Заманювати туди будуть бажаючих мати автомобіль. Творці автопіраміди пропонують в безкоштовну оренду на два роки автомобіль, причому підкинуть до нього ще й талони на бензин, передають Вести.

Правда, для цього потрібно встати в чергу, заплатити певну суму і привести друзів. В Європі вже вибухнули скандали, пов’язані з такою фірмою, а зараз піраміди активно працюють в Білорусі.

Покататися на Maserati
Схема, яку пропонує компанія, у всіх країнах однакова. Щоб стати в чергу на отримання безкоштовного автомобіля, потрібно внести початковий внесок від 547 до 1950 євро (в залежності від класу машини), які потрібно перерахувати на рахунок фірми.

Таким чином людина нібито потрапляє в першу чергу на очікування автомобіля. Щоб просунутися далі, учаснику необхідно привести якомога більше людей. Чим більше приведеш, тим швидше просунешся в черзі.

Пройшовши першу чергу, ви в нагороду отримуєте автомобіль або сертифікати на бензин (які, до речі, ніде не приймають).

І також потрапляєте в другу чергу, правда, для цього вам потрібно буде доплатити, щоб претендувати на автомобіль класом вище, а також приводити нових друзів. Причому другу чергу потрібно пройти двічі, і ще не факт, що саме ви опинитеся щасливим володарем безкоштовного авто на два роки. Крім вас тут буде ще кілька десятків учасників.

Самі організатори кажуть, що чекати авто можна від 3 до 14 місяців — все залежить від того, скільки людей ви приведете і скільки грошей заплатите. Чим більше черг пройдете, тим швидше наблизитися до заповітної мрії — покатаєтеся два роки на Maserati.

В Італії діє «схема Понці»
Компанія активно працює в Білорусі, там вже з’явилися перші негативні відгуки, дають посилання на італійські та австрійські видання, де пишуть, що це аферисти.

— Пам’ятаю таку ж піраміду: перші учасники начебто реально отримали авто, а решту натовп — в витрата, і кінці в воду. А тут заплати, та ще й машина не твоя, — пишуть користувачі на одному з білоруських автофорумів, обговорюючи рекламу цієї фірми.

В Австрії та Німеччині в поліції вже багато скарг на цю фірму, а в Мережі ще можна знайти ролики, де дана компанія роздає безкоштовні автомобілі.

В Україні фірма вже створила свій сайт і групи в соцмережах. Правда, заявки поки що не беруться. За словами глави інвестиційно-консалтингової компанії Сергія Креймера, вперше про цю фірму стало відомо в 2013 році. Тоді вони активно почали свою роботу в Італії.

— В Італії цю організацію вже визнали нелегальною і шахрайської, і влада намагається стягнути збиток, який був нанесений громадянам і державі. Після цього вони почали підгортати Австрію і Німеччину. У Німеччині була зареєстрована компанія зі статутним капіталом всього в 800 євро, після чого фірма почала виставлятися на різних автошоу і всіляко привертати до себе увагу, — розповів він.

До речі, на офіційному сайті фінансової поліції Італії про цю фірму пишуть так: «За півтора року цієї компанії вдалося зібрати 10 мільйонів євро. По суті, механізм насправді не більше ніж схема піраміди (більш відомий як» схема Понці «), де кожен окремий член схеми просувається далі, сплативши певну суму і залучаючи до участі інших людей «.

Як відрізнити аферу
Юристи кажуть, що такі схеми повертаються до нас з далеких 90-х через кризу. За словами юриста Івана Лібермана, в таких схемах краще не брати участь.

— Організатори піраміди так складають договір, що виходить: ви добровільно даєте їм свої гроші. Тому довести незаконність операції практично нереально. Тим більше що пірамідчики чітко знають, коли потрібно згортати «бізнес» і бігти з країни, щоб не попастися. Це типовий розлучення, — пояснив Ліберман.

Поділитися:
Posted by on окт 21 2016. Filed under Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Читати цю новину своєю мовою:

▼ Я покупаю ссылки здесь ▼Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Войти | Designed by Gabfire