Унікальна операція із застосуванням 3-D технологій в Запорізькій обллікарні

unikalna-operaciya-iz-zastosuvannyam-3-d-texnologij-v-zaporizkij-obllikarniКілька тижнів тому нейрохірурги Запорізької обласної лікарні провели унікальну операцію — виправили великий дефект черепа і подарували 43-річній пацієнтці шанс на щасливе життя, встановивши 3-D пластину.

Для того, щоб зруйнувати життя, перевернути все з ніг на голову достатньо однієї прикрої дрібниці. У разі запоріжки Олени Миколаївни це був один єдиний крок, який розділив її життя на «до» і «після».

Цієї зими вона разом з чоловіком гостювали у мами в Санкт-Петербурзі. Саме там з молодою жінкою і трапилася біда: вона оступилася і сильно вдарилася головою. В результаті травми під корою головного мозку утворилася величезна гематома 13 на 10 см! Щоб врятувати Олені Миколаївні життя пітерські лікарі терміново прооперували її і видалили скронево-темячкову кістку черепа.

Після 20 критичних днів в реанімації сталося диво — жінка прокинулася і пішла на поправку. Пізніше стало ясно, що травма залишила відбиток: порушилися рухові функції, пропала мова. Тому, коли Олена Миколаївна трохи зміцніла, сім’я повернулася додому в Запоріжжя на реабілітацію.

Але щоб повноцінно жити далі, необхідна була ще одна складна операція — пластика дефекту кісток черепа. Її успішно провели нейрохірурги Запорізької обласної лікарні. До слова, саме вони 4 роки тому вперше виконали таку операцію студентці Даші після страшної аварії. Зараз вона відмінно себе почуває і вивчає другу іноземну мову — французьку. «Ми дізналися про Дашу [прим. перша пацієнтка, якій в ЗОКЛ провели пластику дефекту черепа 3-D пластиною] і подумали — це наш шанс повернути Оленку до життя! Відразу ж звернулися до відділення нейрохірургії Запорізької обласної лікарні, пройшли всі обстеження, за результатами яких нам змоделювали і виготовили ідеально підходящу пластину», — розповідає мама Раїса Іванівна.

unikalna-operaciya

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Олені Миколаївні операція була життєво необхідна. Адже після видалення гематоми вона стала занадто вразливою: її мозок був захищений лише тонким шкірним покривом і будь-яка травма, найменший удар, які здорова людина навіть не помітила би, для неї могли стати фатальними.

«Пацієнтці була виконана операція: роз’єднані спайки між твердомозговою оболонкою, встановлена титанова перфорована пластина. Без перебільшення скажу, що для Олени і хворих зі схожими травмами — це єдиний вихід не тільки позбутися від складного естетичного дефекту, але і захистити мозкові структури і досягти поліпшення стану», — коментує Сергій Тяглий, завідувач відділенням нейрохірургії Запорізької обласної лікарні, к. Мед. н., головний позаштатний нейрохірург ДОЗ ЗОДА.

Після такого лікування в нейрохірургічному відділенні ЗОКЛ пацієнти, які зовсім недавно були на межі життя і смерті, повертаються до звичайного життя: відновлюються в університетах, знову виходять на роботу, починають вивчати іноземні мови. До травми Олена Миколаївна займалася підприємницьким справою, у неї був свій відділ в магазині, жінка грала на фортепіано та акордеоні, любила шити. І нехай зараз для неї це все недоступно, вона твердо вірить, що і в її історії буде все добре.

Зараз після другої операції поліпшення вже видно неозброєним поглядом: жінка почала самостійно ходити, потроху розробляє руку і вимовляє нескладні слова. Сама Олена Миколаївна хоче своїм прикладом показати, що не можна опускати руки, якщо трапилося горе, потрібно хапатися за будь-який шанс на одужання. Поруч з нею в відділенні лежать люди з важкими травмами спинного і головного мозку, яких до життя повернули нейрохірурги Запорізької обласної лікарні за допомогою найсучасніших технологій. Адже багато операцій, які сьогодні успішно виконуються у відділенні, ще 5-10 років тому були взагалі неможливі.

Зараз Олена Миколаївна впевнено йде на поправку. Турбота і увага персоналу дуже допомагають їй повернутися до колишнього життя: «І завідувач, і хірурги заходили до нас, підтримували, говорили, що зроблять все, щоб допомогти нам. Завдяки їх впевненості, Олена зовсім не переживала перед операцією і була налаштована тільки на перемогу, — ділиться мама Раїса Іванівна. — Ми жартома прозвали Олену акулою за завзятість і бойовий настрій. У акули зубів багато, а значить хворобу ми перегриземо, подолаємо».

unnamed

Контакти:
м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10
Запорізька обласна клінічна лікарня (ЗОКЛ), головний корпус, 7 поверх, праве крило
Завідувач відділенням: 766-32-17
Ординаторська: 766-32-68, (061) 95-65-78

Most Viewed Posts

Posted by on ноя 11 2016. Filed under Запоріжжя, Здоров'я. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a ReplyПоследние новости

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Войти | Designed by Gabfire