США нанесла подвійний удар Росії

Схоже, настає кінець не тільки економіці путінської Росії, але і нафтогазової залежності світової економіки від вуглеводів. Барака Обама висловився по поводу Путіна: угода з Іраном і дозвіл у Конгресу на повний розпродаж стратегічних запасів нафти за 8 років. Перший удар кувалдою відбувся в середу, 8 липня, коли Адміністрація Обами запропонувала Конгресу дозволити продавати нафту зі стратегічного резерву США для отримання коштів на дослідження і лікування рідкісних захворювань.

Другий удар стався вчора, коли іранське телебачення вперше за багато десятиліть транслювало наживо промову Барака Обами з повідомленням про досягнення домовленості щодо ядерної програми Ірану. Президент Обама заявив про «перемогу американської дипломатії». Тепер парламент Ірану і Конгрес США повинні ратифікувати договір. Судячи з повідомлень, поставки нафти і газу з Ірану змінюються.

У Ірану все підготовлено для відновлення постачань нафти на європейський ринок: 42 нафтових танкера Ірану, які сумарно можуть здійснювати доставку понад 100 млн тонн нафти і нафтопродуктів. Є прогнози, що в разі зняття ембарго з Ірану ціна на нафту впаде мінімум на $ 15 за барель від поточних 60. А собівартість видобутку нафти в РФ — $ 35 за барель.

Як результат, основний експортний товар Путіна отримав сьогодні в особі Ірану і США двох найсерйозніших конкурентів на європейському ринку. Чим завершує своє життя країна, що претендує на «світову велич».

Поділитися:

Метки: , , , , ,

Posted by on июл 16 2015. Filed under Cвіт, Влада і політика. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Читати цю новину своєю мовою:

▼ Я покупаю ссылки здесь ▼Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Войти | Designed by Gabfire