https://reporter.zp.ua

Ревматологи Запорізької обласної лікарні вилікували мелітопольця з унікальним діагнозом

Редактор: Михайло Мельник

ревматологи запорожской областной больницыревматологи запорізької обласної лікарні вилікували мелітопольця з дуже рідкісним і унікальним діагнозом – хворобою черга-стросса

синдром черга-стросса – вкрай рідкісне і маловивчене аутоімунне захворювання, яке є різновидом системного васкуліту. вірогідність його виникнення незначна – 1: 700 тис., але олександр дмитрович, 69-річний житель мелітополя, все ж потрапив до їх числа. про те, як ревматологи запорізької обласної лікарні боролися за його життя далі в матеріалі.

проблеми зі здоров’ям у чоловіка почалися давно: більше 20-ти років він страждає на бронхіальну астму. згодом «букет хвороб» поповнився алергією, проблемами з шлунково-кишкового тракту, постійної підвищеної температурою. олександр дмитрович неодноразово звертався з цими скаргами до місцевих лікарів, але після величезної кількості проведених аналізів і обстежень медики просто розводили руками: встановити причину таких порушень вони не могли. тим часом стан чоловіка погіршувався з кожним днем, невизначена хвороба прогресувала, додавалися нові жізнеугрожающіе симптоми: оніміння і втрата чутливості в лівій нозі, права рука стала недієздатною, чоловік різко втрачав у вазі, а до кінця місяця всі м’язи його тіла ослабли.

«мій чоловік чах на очах, за якийсь місяць став практично лежачим, а в чому причина ми не знали. потрібно було діяти негайно, рятувати його, і ми звернулися за допомогою в дніпропетровську обласну лікарню ім. мечникова з останньою надією », – розповідає надія олександрівна, дружина пацієнта.

дніпропетровські фахівці теж довго не могли зрозуміти, в чому причина поганого самопочуття мелітопольця. три тижні аналізів, обстежень та консиліумів лікарів пішло на те, щоб встановити діагноз. як пояснюють ревматологи, виявити синдром черга-стросса на ранніх стадіях можна тільки за допомогою специфічних маркерів, які були винайдені зовсім недавно. сьогодні вчені всього світу продовжують шукати шляхи виявлення та лікування цієї недуги, але до сих пір немає однозначних відповідей, як допомогти хворим з таким діагнозом.

«коли ми почули діагноз, не було часу, на емоції. нам відразу ж дали направлення на лікування у відділення ревматології з центром імунобіологічної терапії запорізької обласної лікарні. сказали, що це єдине спеціалізоване відділення, де нам можуть допомогти. хоча прогнозів ніяких не давали, адже досвіду успішного лікування такої хвороби не так багато у всій країні », – ділитися пацієнт.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

у запорізьку обласну лікарню чоловік прибув рівно рік тому на інвалідному візку: він не ходив, перестали працювати руки – дружина його годувала з ложечки і постійно перебувала поруч. ревматологи відділення після підтвердження діагнозу, не втрачаючи ні хвилини, підібрали для олександра дмитровича відповідну адекватну базисну терапію. процес лікування був складним і дуже копіткою: місяць він знаходився у відділенні, потім місяць будинку продовжував лікування, потім знову повертався в запорізьку обласну лікарню – так пройшов цілий рік.

«з часом стан нашого пацієнта почало поліпшуватися, він практично повернувся до нормального повноцінного життя. буквально сьогодні ми отримали результати його аналізів – поступово відновлюється функція нервових стовбурів. пацієнта спочатку привезли до нас на каталці – він був заручником свого тіла, через рік олександр дмитрович самостійно ходить, функція рук відновилася, симптоми хвороби більше не проявляються і нам вдалося домогтися тривалої ремісії, – розповідає дмитро рекалов, професор, доктор медичних наук, завідувач відділенням ревматології запорізької облбольніци.- такий результат ми отримали завдяки впровадженню зарубіжного досвіду в лікуванні аутоімунних захворювань. ми завжди тримаємо руку на пульсі світової науки, застосовуємо найсучасніші методики в лікуванні системних васкулітів, постійно коригуємо курси терапії з урахуванням останніх світових розробок ».

фахівці додають, що наявність синдрому черга-стросса дуже важко припустити фахівця, не кажучи вже про пацієнта. до цього дня причини цього складного недуги для вчених залишаються загадкою, але є кілька характерних тенденцій, на які слід звернути увагу – це тривало підвищена температура, яка не знімається за допомогою жарознижувальних ліків. також в зоні ризику люди, довгий час страждають на астму. наявність таких симптомів може свідчити про аутоімунному процесі в організмі, в такому випадку варто негайно звернутися до лікаря-ревматолога.

завдяки досвіду і прогресивності ревматологів запорізької обласної лікарні олександру дмитровичу вдалося перемогти рідкісний і дуже важку недугу. свою історію він розповідає з посмішкою на обличчі і безмежної вдячністю до лікарів обласної лікарні:

«мою подяку до дмитра рекалова не висловити словами. сьогодні я живий і здоровий завдяки його грамотному лікуванню, професіоналізму. але найголовніше те, що він не відмовився від такого важкого випадку, не побоявся взяти на себе відповідальність, адже ніхто в усьому світі не міг дати гарантій, що я виживу. ще в червні цього року я приїхав на черговий курс лікування на інвалідному візку, а вже сьогодні я повноцінна людина, навіть на рибалку ходив, – сміється олександр дмитрович. завдяки таким людям, як дмитро геннадійович, невиліковні хвороби стають виліковними! »

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Залишити коментар

Опубліковано на 14 12 2016. Поданий під Запоріжжя. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".