Максим Рильський — коротка біографія для дітей

Извините, эта статья доступна только на Украинский For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Максим Рильський — один із найвідоміших українських поетів ХХ століття. Його твори читають читачі різних вікових груп. Більшість з них — це ліричні вірші про кохання, природу, рідний край.

Дитячі роки

Максим Рильський народився 4 грудня 1895 року в місті Слов’янськ, що на території нинішньої України. Батьки дали йому народжене ім’я Максим. Його батько був фізкультурно-спортивним вчителем, а мати виховувала сина в дусі православної віри. У дитинстві Максим часто грав у футбол та ходив на прогулянки до лісу, де любив збирати гриби та ягоди.

Освіта

Після закінчення школи Максим Рильський вступив до Петербурзького університету на філологічний факультет. Там він почав писати вірші та оповідання. Але через революцію 1917 року Максим Рильський повернувся на рідну Україну, де продовжив свою освіту в Харківській та Київській університетах.

«Любіть людей, любіть свій край,
Любіть степ, бо укриває наш край,
Озера, річки, ліси гаї,
Які пісень невичерпних збагатять.»

Ці рядки з одного зі своїх віршів Максим Рильський присвятив Україні. Він завжди любив свій край та протягом життя працював на благо нашої держави.

  • У 1920 році почав працювати журналістом, редактором та перекладачем в різних видавництвах.
  • У 1927 році видав перший збірник своїх віршів «Лагідність».
  • У 1934 році був нагороджений сталінською премією.

Смерть

Максим Рильський прожив довге, багате життя. Але в 1964 році помер від серцевої недостатності. Його поховали в Києві на Байковому кладовищі. Зараз в Україні він має багато прихильників, які з любов’ю читають його твори і вивчають життя та творчість поета.

Працювати над своїми мріями та завжди пам’ятати про свій край — це головні уроки життя, які можна зробити з творчості Максима Рильського. Його вірші пам’ятатимуть про свого автора ще довго, а може, й назавжди.

Поділитися:
Posted by on апр 11 2023. Filed under Освіта. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a ReplyВикористання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Войти | Designed by Gabfire