Пропіленгліколь: Шкода або безпека?

Без нього не обходиться практично жодна баночка з кремом, тюбик з дезодорантом або засобом для волосся. Пропіленгліколь в косметиці (Propylene Glycol) – один з найпоширеніших компонентів традиційної косметики: він пов’язує воду, є зволожувачем, емульгатором і провідником запахів та інших інгредієнтів. Більше: він часто входить до складу харчових продуктів і багатьох медикаментів. Крім того, його використовують в деяких продуктах виробники натуральної косметики. Разом з тим, цей інгредієнт входить до списку заборонених для органічної – натуральної косметики в багатьох системах сертифікації.

В інтернеті про шкоду пропіленгліколю пишуть дві речі:

1) він використовується в антифризах

2) він завдає шкоди печінки

Виробники натуральної косметики гордо заявляють: «Ми не використовуємо пропіленгліколь». А між тим, досить авторитетні джерела виступають на захист пропіленгліколю. Та й маркетингові війни ніхто не відміняв … Хочеться вже ясності:

Завдає чи пропіленгліколь серйозної шкоди або він досить безпечний?

Пропиленгликоль (не плутати з поліпропілен гликолем) – рідина без кольору і запаху – виходить в результаті синтезу продуктів нафтопереробки.

Почнемо з хорошої новини: пропіленгліколь, будучи синтезований з продуктів нафтопереробки, Біорозкладаних. Ланцюжок такий: Propylene glycol → lactic acid → pyruvic acid → CO2 + вода. Ще одна хороша новина: він не накопичується в організмі, навіть потрапляючи в печінку (а близько 45% речовини виводиться з організму, не доходячи до печінки), пропіленгліколь повністю розкладається і виводиться.

Крім того, звинувачення в канцерогенності і токсичності пропіленгліколю, виявилися необгрунтованими. Авторитетні американські організації (Cosmetic Info Research і National Toxicology Program’s Center) опублікували експертні дослідження, які декларують нетоксичність і неканцерогенними пропіленгліколю, застосовуваного в косметиці та харчових продуктах.

Широко відомі англійські дослідження на щурах, яких, бідолах, 2 роки буквально годували пропіленгліколем (він становив 5% їх щоденного раціону). У результаті жоден щур не постраждав. Показники здоров’я у піддослідних пропіленгліколем були такими ж, як і у контрольної групи. В результаті цих досліджень американський комітет експертів з харчових добавок (The Joint FAO / WHO Expert Committee on Food Additives) навіть встановив безпечну для людини дозу пропіленгліколю: 25мг / на кг ваги внутрішньо щодня. А це досить багато.

Але що ж пред’являють противники пропіленгліколю? Справа в тому, що існують міжнародні дослідження на безпечність (Material Safety Data Sheet), в яких говориться, що при контакті зі шкірою, пропіленгліколь завдає шкоди здоров’ю, викликаючи захворювання печінки та нирок. І дійсно: такі випадки зафіксовані. Тим не менш важливо уточнити: ці дослідження мають на увазі 100-відсоткову концентрацію речовини, тобто чистий пропіленгліколь, і призначені, як правило, для працівників хімічних виробництв, які мають з справу з хімічними речовинами у великих кількостях і високої концентрації.

Концентрація пропіленгліколю в косметиці досить невелика, тому не варто турбуватися про такі страшні наслідки, тим більше, що в нашому житті набагато більш підступні небезпеки підстерігають буквально за кожним кутом.

Але все-таки є і погані новини: шкода пропіленгліколю в тому, що він часто викликає алергічні реакції, особливо у тих, хто знайомий з різного роду дерматитами, екземою, акне, псоріаз. При цих неприємностях треба надзвичайно уважно читати етикетки і намагатися уникати пропіленгліколю, що, насправді, досить просто, якщо користуватися сертифікованої біо- і натуральною косметикою, так як по більшості стандартів пропіленгліколь заборонений.

Також важливо звертати увагу на спреї (для волосся, для тіла, сонцезахисні): зміст пропіленгліколю в них «викликає подразнення очей і верхніх дихальних шляхів» – написано в довіднику хімічної компанії DOW.

Словом, ніякого ВАУ, ніякого «Як страшно жити», ніякого іншого жаху в цій статті не сталося. І це добре. Нам взагалі не хочеться нікого нічим лякати. І ми не збираємося сліпо брати участь в маркетингових війнах: зелені і натуральні проти сірих і синтетичних. Зрештою, ми тут намагаємося для одного: щоб здорове життя у великому місті була простіше і легше. А лякалки тут ні до чого.

Поділитися:

Метки: , , , , , , , , , , , ,

Опубліковано на Sep 30 2015. Поданий під Здоров'я, Прес-реліз. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire