Промислове використання насіння соняшнику

Соняшник є невід’ємною частиною української промисловості. Його використовують у різних сферах виробництва. Традиційно соняшник прийнято вважати культурою, яку використовують для приготування продуктов, але для деяких сфер він незамінний з техничної точки зору.

Для чого потрібно використання соняшнику?

Соняшник є представником сімейства айстрових, як правило росте на полях южної частини України. З насіння соняшнику виробляють рослинну олію, що продається для поживних та для технічних цілей. Соняшникова олія є основою для маргарину, деяких лікарських препаратів, мила. У деяких випадках соняшникову олію добавляють до моторних смазок як більш дешеву заміну дорогих масел. Окрім цього, соняшник використовується при виробництві гіпоалергенних паливних брикетів і гуми.

Відхіди від виробництва (макуху і шрот) добавляють до корму птиці та крупного скота, вони є невід’ємною частиною збалансованного раціону тварин. Завдяки своїм корисним властивостям, а саме вітамінів групи РР, Е, лецитину, фосфоліпідів, поліненасичених жирних кислот даний продукт застосовується в чайній промисловості та медицині. Настоянки і трави з листя і квітів соняшника є ефективним профілактичним протималярійних засобом. Препарати на його основі здатні викликати апетит, знижувати температуру тіла, розслабляти мускулатуру. Також настоянки покращують секрецію шлунка та добре впливають на роботу органів травлення.

Вирощування соняшнику

У промислових масштабах правильний посів полягає в сроках посадки, обробки грунту, попередньої підготовки насіння. На кількість вирощеної культури також могуть впливати погодні умови, а тому треба ретельно вибирати місце засіву. Якщо ви плануєте покупати вже готове насіння, важно пам’ятати, что велика кількість дождів або сонця можуть портити продукт, робити його або дуже м’ягкотілим (що незручно при перемолі), або сухим (що знижує кількість масла у насінні та об’єм виходу готового продукту). Для отримання найбільшого урожаю бажано використовувати при посадці найбільш нові та перспективні сорти соняшнику.

Поділитися:
Опубліковано на Feb 25 2017. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire