Приманка для риби

Риба не дура – сама на гачок не полізе, а тому постає питання, як заманити її на цей самий гачок. Тут до послуг рибалки цілий арсенал різномастих наживок і принад. Розбираємося в ньому разом.

Твістери і віброхвости

Це динамічні приманки для риби з м’якого пластику (силікону). Класичний твістер складається з ребристого або кільчастого веретеноподібного тіла, схожого на велику гусеницю, і плоского загнутого хвоста. Під час руху у воді хвіст постійно намагається випростатися, але замість цього коливається, згинається і вібрує. Твістер рухається як живий, тому безвідмовно привертає до себе рибу. Часто застосовують твістери розміром від трьох до 20 сантиметрів. Більш дрібні моделі (один-півтора сантиметри) використовують для зимової ловлі мирної риби. Більші (до 35 см) застосовуються для лову морських хижаків. Деякі спінінгісти беруть 25-35-сантиметрові твістери в поєднанні з головками середньої тяжкості для лову сома.

Віброхвости – це пластикові динамічні приманки другого покоління. Їх родоначальником можна назвати твістер. У виброхвоста, як і у твістер, рухомим елементом є хвіст. Якісний виброхвост, рухаючись горизонтально, звивається і виляє хвостом так природно і натурально, що здатний обдурити не те що рибу, а навіть і рибалки. Дрібні віброхвости (довжиною два сантиметри), забезпечені головкою з нейтральною плавучістю, служать чудовою принадою для ляща, головня, язя, чехоні, коропа, крупної плітки. Але більш правильною грою відрізняються віброхвости середнього розміру – 7-16 сантиметрів завдовжки.

Всі штучні приманки для риби, що імітують різноманітних комах, називають штучними мушками

Приманка для риби. мушка

Всі штучні приманки для риби, що імітують різноманітних комах, називають штучними мушками. Вони не злітають з гачка при різкому закиданні, з ними не треба мучитися ловом “живий” насадки. Досвід показує, що на мушку можна ловити практично будь-яку рибу, навіть коропів і карасів. Мушки бувають сухими і вологими. Перші зображують дорослих комах і рясно оперені. Ними ловлять з поверхні води, плавучість їм надають пінопластові або пробкові елементи. Мокрі мушки імітують потонулих жучків і ловити ними можна навіть з дна.

Приманка для риби. воблер

Воблер – це імітація хворої або пораненої рибки, яка пливе у поверхні води і іноді опускається на глибину. На воблер “ведуться” короп і язь. Деякі воблери оснащують рухомими плавниками і обертовими пропелерами. Пірнаючі воблери бувають двох видів – працюють в при поверхневому шарі води (суспендери) і глибинні воблери, більш детальніше про види воблерів за посиланням http://www.mirrybolova.com.ua/voblera.html. Такі приманки роблять з дерева, пластмаси і інших матеріалів. Потопаючий воблер складається з матеріалів, щільність яких більша за густину води. У передній його частині – лопата, яка дозволяє воблеру парити в товщі води. На цю приманку охоче клює велика риба.

Приманка для риби. блешня

Болісно діляться на літні та зимові. Літні створюються з урахуванням того, що вони повинні рухатися у воді горизонтально. Зимові ж блешні рухаються у воді по вертикалі. Літні  різноманітніші, так як для проводки по вертикалі можна використовувати приманки більш складної конструкції. Звичайна коливається блешня є пластинкою з металу, яка імітує рибку. З одного боку блешню прив’язують до волосіні через заводне кільце і вертлюжок, а з іншого боку до неї кріпиться трійник. Така приманка завжди широко застосовувалася для лову з човна на доріжку. Бувають і блешні, їх ще називають вертушками.

Поділитися:
Опубліковано на Jun 18 2016. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

1 коментар для “Приманка для риби”

  1. andras

    Хорошая статья

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire