Пантелеймон Куліш – коротка біографія для дітей

Пантелеймон Куліш – це видатний український письменник, фольклорист, громадський діяч та педагог, який народився у 1837 році в місті Новоукраїнці на Житомирщині.

Дитинство та юність

Культурне оточення дому, у якому він зростав, дало Пантелеймону змогу з дитинства познайомитись з українською народною творчістю та мовою. Він вивчав історію та мову України. Одного разу, на допомогу книжок, Пантелеймон навіть створив свій власний словничок, в якому записував незнайомі йому слова.

Інтерес до фольклору

Пантелеймон Куліш був надзвичайно зацікавлений у вивченні української народної творчості, особливо казок та пісень. Він збирав народні вірші, переписував їх, вивчав та записував народні звичаї й традиції.

Цікавим є те, що Пантелеймон Куліш збирав українські народні пісні й казки навіть під час участі в війні на Кавказі (в Росії).

Окрім цього, Пантелеймон Куліш також досліджував культуру краю, в якому він жив, і збирав різні матеріали про історію нашого народу.

Співпраця з В. Чеховим

У 1891 році Пантелеймон Куліш зустрівся з відомим російським письменником Антоном Чеховим. Вони дружили і писали листи один одному. Пантелеймон допомагав Чехові зі збором послів Руської бесіди.

  • У 1893 році Куліш опублікував збірку своїх оповідань «На полиці», яка стала дуже популярною.
  • У 1896 році вийшла праця Пантелеймона Куліша «Історія України-Русі», яка стала однією з перших наукових праць про історію нашого краю.
  • У 1903 році на основі його оповідань і п’єс створили фільм «Лісова пісня», який знімали більше року.

Смерть

Пантелеймон Куліш помер у серпні 1918 року від тифу, який він отримав у ході війні.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарОстанні новини

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire