Остап Вишня – коротка біографія для дітей

Остап Вишня – український письменник, який створив велику кількість веселих оповідань та комедій. Він народився 27 листопада 1889 року в місті Черкаси і помер 10 вересня 1956 року в Києві.

Його дитинство

Остап Вишня народився в багатодітній родині. У нього було 8 братів та сестер. У школі він не дуже любив вчитися, але з усіх предметів найбільше йому подобалися українська мова та література. Ще в дитинстві Остап почав писати вірші та оповідання. Він робив це таємно, проводячи багато часу в одиноцтві.

Перші кроки у театрі

Після закінчення школи Остап Вишня почав працювати в театрі. Він спочатку став охоронцем в московській опері, а потім переїхав до Києва і працював адміністратором в театрі ім. Марії Заньковецької. Але він мріяв стати актором та режисером. Тому він почав вчитися акторської майстерності та режисерського мистецтва. І його мрія збулася! Він став відомим актором, а потім його комедії були дуже популярними серед глядачів.

“Сміх – це здоров’я душі!”

Остап Вишня переконував, що головне у житті – це радість та посмішка. Він написав більше 40 комедій та п’єс, які завжди мали великий успіх серед глядачів. Проте, він не писав легких веселих оповідань з метою лише насмішитися з людських вад або провести час. Його твори мали глибинний зміст та наставляли на добро, дружбу та взаєморозуміння.

  • Одна з найвідоміших п’єс Остапа Вишні – “Нащо ж тим козакам кінь?”
  • “Стрінгольд” – це ще одна відома комедія письменника.
  • Інші п’єси О.Вишні: “Кайдашева сім’я”, “Сватання на Гончарівці”, “Лис Микита” та багато інших.

Наслідки окупації

Проте, життя Остапа Вишні не було легким. Він жив і працював у важкі часи, коли на Україні була окупація та репресії. Тому він став більш мовчазним та боязким. Але його твори врятували багатьох людей від сум’яття та душевного скручення. На жаль, Остап Вишня помер від раку, коли йому було лише 67 років. Але його твори залишилися назавжди і надихають на гумор та добрі вчинки.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарОстанні новини

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire