Микола Вороний – коротка біографія для дітей

Микола Вороний народився 19 грудня 1863 року в місті Новограді-Волинському на Волині. Його батько був міським лікарем, а мати – дочкою канцелярського радника. Микола отримав від батька хороше медичне освіту, а від матері – любов до літератури та мистецтва.

Життєвий шлях

Після закінчення школи Микола Вороний поступив до Київського університету на медичний факультет. Його було дуже важко, але він був наполегливим і завжди старанно виконував свої навчальні завдання. Через кілька років Микола став лікарем і почав працювати у лікарні.

Інтерес до народної творчості

Микола Вороний був дуже зацікавлений у народній творчості. Він збирав народні казки, пісні та обряди, щоб вивчати український народний дух і традиції. Це дало йому можливість створити унікальну збірку народних пісень та мелодій під назвою “Кобзар Микола”.

Згодом Микола Вороний почав писати свої власні пісні та музику, які стали дуже популярними серед українського народу. Він також займався науковою діяльністю, вивчаючи українську мову та культуру.

  • Микола Вороний був автором понад 300 різних творів.
  • У його збірці “Кобзар Микола” міститься більше 500 народних пісень та мелодій.
  • У 1902 році він заснував першу українську гімназію в місті Новограді-Волинському.

Смерть і спадок

Микола Вороний помер 20 березня 1925 року, але його спадок залишився живим, і його твори досі використовуються для вивчення української культури і літератури. Українці у всьому світі люблять та поважають Миколу Вороного, який був одним з найвідоміших та найшанованіших українських поетів та композиторів усіх часів.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Культура. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарВикористання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire