Михайло Старицький – коротка біографія для дітей

Михайло Старицький – це знаменитий український письменник. Він народився 17 листопада 1840 року в місті Хом’яківці на Хмельниччині у багатодітній родині простого священика.

Життєвий шлях

У дитинстві Михайло вивчав українську літературу та майстерність письма від свого батька. Коли він став дорослим, він почав працювати у школі вчителем та писати свої вірші та оповідання. Багато років Михайло Старицький писав для дорослих, але згодом він звернув свою увагу на дитячу літературу.

Створення творів для дітей

“Дітям цікаво легкі, світлі казки. Їм, як нікому, потрібно сонячний дім, де вічно світить сонечко і де завжди ростуть квіти”.

Цей цитату з Михайла Старицького показує, що він дуже любив дітей та розумів, що їм необхідно в житті. І він створював для дітей саме такі твори – легкі, світлі та сонячні.

  • Одним з найвідоміших творів Михайла Старицького є казка “Чарівниця-Осінь”. У цій казці розповідається про те, як Осінь, перетворилась на прекрасну дівчину і дарувала багато приємних речей дітям.
  • Ще одна відома казка – “Казка про бурячка”. Ця казка розповідає про те, як бурячок перетворився на скрипку та став улюбленим інструментом народного музиканта.
  • Також Михайло Старицький написав багато віршів та оповідань для дітей, наприклад “Закличка до вітру”, “Дитячі думки”, “Їжачок Храпко”.

Смішинка в книгах Михайла Старицького

У багатьох творах Михайла Старицького можна знайти смішинки – це дуже веселі та забавні сценки, які дарують читачам радість та гумор. Наприклад, у казці “Чарівниця-Осінь” маленький хлопчик Івасик, який не бажав вчитись, зустрів чаклунку та знайшов йому такий камінь, який погасив вогонь. Але оскільки зустрічаючись з ним хлопчик ніколи не знає годин, то чаклунок розважав його однією веселою смішинкою: “Ти замість камінчика віднесеш мені кущ з смачними клубнічками, і тоді я змогу замість камінця […] влаштувати невеличкий заряд в твоєму годиннику”.

Твори Михайла Старицького досі люблять читати діти та дорослі, бо вони завжди наповнені теплом, любов’ю та дитячим задоволенням.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарВикористання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire