Кардіохірурги Запорізької обласної лікарні провели унікальну операцію

хирург операция больницаКардіохірурги Запорізької обласної лікарні провели унікальну операцію з установки кардіостимулятора останнього покоління.

Ішемічна кардіоміопатія – це стан, коли найголовніший м’яз нашого організму, серце, ослаблене і не може в повному обсязі виконувати покладені на нього функції. У таких випадках кардіохірурги Запорізької обласної лікарні рекомендують установку кардіостимулятора – електронного «помічника» змученого хворобою серця.

Житель Мелітополя Володимир Аксентійович, професор Таврійського державного агротехнічного університету, відчув неполадки в роботі серця близько 3-х років тому. Чоловіка мучила сильна задишка, яка практично не давала спати по ночах, а вдень змушувала зупинятися через кожен метр і відновлювати дихання. Зі своєю проблемою вчений звернувся до Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова, де йому кілька років тому проводили складну операцію зі стентування коронарних артерій і ниркової артерії. У своєму рішенні київські фахівці були одностайними – тепер Володимиру ОКСЕНТІЙОВИЧ потрібна установка трикамерного електрокардіостимулятора.

Кардіохірурги додають, що причина всіх проблем з судинами і серцем у 73-річного чоловіка криється в одному підступному захворюванні, яке завдає шкоди всьому організму. Атеросклероз – це хвороба, пов’язана з відкладенням холестерину в просвіті судин: артеріях м’язового типу: головного мозку, коронарних та ін. Залежно від місця локалізації цих відкладень (бляшок), страждає той чи інший орган або система (нирки, головний мозок, серце і т.д.). Також науці відомі випадки, коли атеросклеротичні бляшки формуються одночасно в різних місцях, вражаючи відразу кілька систем органів. Випадок Володимира ОКСЕНТІЙОВИЧ виявився саме таким, тому фахівці інституту ім. Амосова порадили не зволікати з лікуванням і звернутися в центр кардіохірургії Запорізької обласної лікарні.

«При ішемічної кардіоміопатії, коли є порушення скорочувальної функції серцевого м’яза, пацієнту показана установка трикамерного кардіостимулятора. Ці спеціальні «розумні» пристрої перенастроюють роботу лівих і правих відділів серця, збільшуючи тим самим фракцію викиду. Після додаткових обстежень саме така операція була показана Володимиру ОКСЕНТІЙОВИЧ, – коментує В’ячеслав Осауленко, завідувач відділенням кардіохірургії Запорізької обласної лікарні, к.мед.н., головний позаштатний серцево-судинний хірург Департаменту охорони здоров’я ЗОДА. – В процесі операції «розумний прилад» закріплюється під грудним м’язом, а електрод – тоненька структура, підводиться до серця. Таким чином, кардіостимулятор з’єднується з «головним органом» нашого організму, сприймаючи біопотенціали і посилаючи до серця імпульси. В даному випадку пацієнту було встановлено трьохкамерний кардіостимулятор останнього покоління фірми «Medtronik» (Америка) ».

Як розповів нам Дмитро Поліщук, лікар-кардіохірург відділення кардіохірургії обласної лікарні, в ході оперативного втручання один з трьох електродів кардіостимулятора через верхню порожнисту вену імплантується в праве передсердя, другий – в правий шлуночок, і третій, найголовніший – в лівий шлуночок. Така процедура проводиться ендоваскулярної за допомогою спеціального апарату – ангіографа. Але через індивідуальної будови вен, не завжди операція йде таким шляхом. Як у випадку Володимира ОКСЕНТІЙОВИЧ, операція проводилася в 2 етапи: через вену встановили два електроди в праві камери серця, а третій – за допомогою відкритої операції «підшили» до лівих відділів серця. Після закінчення операції все три електрода з’єднали з кардіостимулятором і «електронний мотор» почав коригувати роботу серцевого м’яза.

Завдяки старанням кардіохірургів Запорізької обласної лікарні, самопочуття пацієнта стабілізувався. Через тиждень після складної операції фракція викиду через лівий шлуночок збільшилася на 10%, а вже через місяць на цілих 44% – це дуже хороший результат, повідомляють фахівці. Підтверджує це і Володимир Аксентійович, який приїхав до запорозьких кардіохірургів на повторну консультацію:

«Я відчуваю себе дуже добре, навіть молодо. Від болю і задишки не залишилося і сліду, я веду активний спосіб життя і вже через два тижні після операції повернувся до улюбленої справи – викладання. Спасибі кардіохірургів Запорізької обласної лікарні – вони професіонали високого класу, їх впевненість передається і пацієнтам, тому я зовсім не сумнівався в позитивному результаті мого лікування. Хочу подякувати всій команді хірургів, які зіткнулися з багатьма перешкодами, але не здалися і успішно провели мені установку кардіостимулятора. Окрема подяка за добродушну атмосферу у відділенні, милосердя і терпіння з боку медсестер – так тримати », – дякує пацієнт відділення кардіохірургії.

Поділитися:
Опубліковано на Dec 9 2016. Поданий під Запоріжжя. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire