https://reporter.zp.ua

Кардіохірурги Запорізької обласної лікарні провели унікальну операцію

Редактор: Михайло Мельник

хирург операция больницакардіохірурги запорізької обласної лікарні провели унікальну операцію з установки кардіостимулятора останнього покоління.

ішемічна кардіоміопатія – це стан, коли найголовніший м’яз нашого організму, серце, ослаблене і не може в повному обсязі виконувати покладені на нього функції. у таких випадках кардіохірурги запорізької обласної лікарні рекомендують установку кардіостимулятора – електронного «помічника» змученого хворобою серця.

житель мелітополя володимир аксентійович, професор таврійського державного агротехнічного університету, відчув неполадки в роботі серця близько 3-х років тому. чоловіка мучила сильна задишка, яка практично не давала спати по ночах, а вдень змушувала зупинятися через кожен метр і відновлювати дихання. зі своєю проблемою вчений звернувся до національного інституту серцево-судинної хірургії ім. амосова, де йому кілька років тому проводили складну операцію зі стентування коронарних артерій і ниркової артерії. у своєму рішенні київські фахівці були одностайними – тепер володимиру оксентійович потрібна установка трикамерного електрокардіостимулятора.

кардіохірурги додають, що причина всіх проблем з судинами і серцем у 73-річного чоловіка криється в одному підступному захворюванні, яке завдає шкоди всьому організму. атеросклероз – це хвороба, пов’язана з відкладенням холестерину в просвіті судин: артеріях м’язового типу: головного мозку, коронарних та ін. залежно від місця локалізації цих відкладень (бляшок), страждає той чи інший орган або система (нирки, головний мозок, серце і т.д.). також науці відомі випадки, коли атеросклеротичні бляшки формуються одночасно в різних місцях, вражаючи відразу кілька систем органів. випадок володимира оксентійович виявився саме таким, тому фахівці інституту ім. амосова порадили не зволікати з лікуванням і звернутися в центр кардіохірургії запорізької обласної лікарні.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

«при ішемічної кардіоміопатії, коли є порушення скорочувальної функції серцевого м’яза, пацієнту показана установка трикамерного кардіостимулятора. ці спеціальні «розумні» пристрої перенастроюють роботу лівих і правих відділів серця, збільшуючи тим самим фракцію викиду. після додаткових обстежень саме така операція була показана володимиру оксентійович, – коментує в’ячеслав осауленко, завідувач відділенням кардіохірургії запорізької обласної лікарні, к.мед.н., головний позаштатний серцево-судинний хірург департаменту охорони здоров’я зода. – в процесі операції «розумний прилад» закріплюється під грудним м’язом, а електрод – тоненька структура, підводиться до серця. таким чином, кардіостимулятор з’єднується з «головним органом» нашого організму, сприймаючи біопотенціали і посилаючи до серця імпульси. в даному випадку пацієнту було встановлено трьохкамерний кардіостимулятор останнього покоління фірми «medtronik» (америка) ».

як розповів нам дмитро поліщук, лікар-кардіохірург відділення кардіохірургії обласної лікарні, в ході оперативного втручання один з трьох електродів кардіостимулятора через верхню порожнисту вену імплантується в праве передсердя, другий – в правий шлуночок, і третій, найголовніший – в лівий шлуночок. така процедура проводиться ендоваскулярної за допомогою спеціального апарату – ангіографа. але через індивідуальної будови вен, не завжди операція йде таким шляхом. як у випадку володимира оксентійович, операція проводилася в 2 етапи: через вену встановили два електроди в праві камери серця, а третій – за допомогою відкритої операції «підшили» до лівих відділів серця. після закінчення операції все три електрода з’єднали з кардіостимулятором і «електронний мотор» почав коригувати роботу серцевого м’яза.

завдяки старанням кардіохірургів запорізької обласної лікарні, самопочуття пацієнта стабілізувався. через тиждень після складної операції фракція викиду через лівий шлуночок збільшилася на 10%, а вже через місяць на цілих 44% – це дуже хороший результат, повідомляють фахівці. підтверджує це і володимир аксентійович, який приїхав до запорозьких кардіохірургів на повторну консультацію:

«я відчуваю себе дуже добре, навіть молодо. від болю і задишки не залишилося і сліду, я веду активний спосіб життя і вже через два тижні після операції повернувся до улюбленої справи – викладання. спасибі кардіохірургів запорізької обласної лікарні – вони професіонали високого класу, їх впевненість передається і пацієнтам, тому я зовсім не сумнівався в позитивному результаті мого лікування. хочу подякувати всій команді хірургів, які зіткнулися з багатьма перешкодами, але не здалися і успішно провели мені установку кардіостимулятора. окрема подяка за добродушну атмосферу у відділенні, милосердя і терпіння з боку медсестер – так тримати », – дякує пацієнт відділення кардіохірургії.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Погана якість статті?
Повідомити

Залишити коментар

Опубліковано на 09 12 2016. Поданий під Запоріжжя. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".