https://reporter.zp.ua

Гучна справа Тимонькіна може стати курйозом

# , , , ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

16 червня біля трапа літака, що приземлився в німецькому аеропорту, на вимогу української прокуратури був заарештований банкір борис тимонькін. його арешт моментально став резонансною справою: генеральна прокуратура україни пред’явила йому звинувачення спочатку в участі, а через тиждень – і в організації розкрадання двохсот шістдесяти мільйонів євро, наданих нацбанком україни для рефінансування «брокбізнесбанку», що звалився в минулому році.

борису тимонькіну приписали мало не всі гріхи «родини»: і не зовсім ясні схеми отримання кредитів для закупівлі нафтопродуктів з росії, і виведені мільярди рефінансування, маніпуляції з цінними паперами аграрного фонду, спроби вивести під заставу заставні державні іпотечні установи. загалом – все виглядало так як ніби затримали якогось кримінального монстра.

інформагенства, найчастіше виражає офіційну точку зору влади, однозначно назвало бориса головним банкіром «сім’ї» януковича.

проте чи так все однозначно? далеко не всі експерти згодні з тим, що тимонькін справді скоїв приписувані йому злочини – багато хто впевнений, що просто був знайдений новий козел відпущення, який досить наївний для того, щоб не зуміти відбитися від звинувачень.

«сімейний» банкір в опалі

назвати тимонькіна банкіром «сім’ї» януковича може лише той, хто не знайомий з внутрішньою структурою фінансів «сім’ї» – навіть з чуток. приміром, його резонансну заяву про необхідність контролю курсу долара і вигідності його різкого стрибка в лютому 2014 викликало несхвалення у тих, на кого борис нібито працював. а адже пристрій сім’ї не дозволяла вільнодумства – кругова порука виключала саму можливість таких публічних звинувачень. більше того, колишні заступники голови глави нбу часів януковича прямо говорять – борисе владиславовичу завжди відстоював свою точку зору – не дивлячись на особистості, коли йшли спроби рефінансувати вмираючі банки. і, як би приписуваний йому в керівництво «брокбізнесбанк» – в результаті не отримав 7 млрд грн рефінансування через принципові позиції тимонькіна.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

не дивно, що він був екстрено відсторонений від посади – голови ради незалежної асоціації банку. на його місце прийшов роман шпек, голова альфа-банку.

так звідки ж взялося визначення «сімейний банкір» і кому прийшло в голову зробити його винуватцем усіх бід?

«генерал» без доступу

ще більше питань викликає виведення коштів «брокбізнесбанку». як тимонькін міг їх вивести, якщо він… просто не мав доступу до фінансів банку. адже обіймав посаду члена наглядової ради компанії «ветек ltd” – її частка в банківському бізнесі курченко ледь сягала 10-ти відсотків. наказати вчинити злочин керівникам «брокбізнесбанку», як про це написали в прокуратурі – він не міг по посадовій ієрархії. значить вчинити злочин він міг одним способом: вступити в змову з кимось, у кого цей доступ був. про яку організації злочину в такому випадку може йти мова?

втім, і змову малоймовірний – добре відомо, що з реальними керівниками банку в.о. голови правління пекур і заступником голови динник, тимонькін знаходився, як говоритися, на ножах. чи існує ймовірність того, що з кимось із своїх вічних опонентом тимонькін вступив у змову? малоймовірно …

найбільш очевидною видається версія про те, що хтось вирішив підставити бориса. навряд чи при настільки непримиренному ставленні до будь-яких фінансових махінацій у нього знайдеться багато захисників. фактично, найбільш зацікавленою людиною в цій справі може бути петро пекур. колишній керівник «брокбізнесбанку» не може втекти до росії – до нього дуже неоднозначне ставлення самого курченко. крім того, в україні залишаються пов’язаними його «заощадження» – будемо так їх називати. ось і склалися разом бажання врятувати свою шкуру і особиста неприязнь до принципового банкіра тимонькіна.

примітно, що сам тимонькін явно підозрював, що на нього линуться звинувачення – як для злочинця він поводився дуже безтурботно: спокійно подорожував під своїми документами, регулярно контактував з сбу, що не ухилявся від спілкування з журналістами.

створюється враження, що він і подумати не міг, що його в чомусь звинуватять.

можливо, борис тимонькін не найприємніша людина – однак припустити, що саме він зробив одну з найбільших фінансових махінацій попросту безглуздо.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Погана якість статті?
Повідомити

Залишити коментар

Опубліковано на 04 09 2015. Поданий під Події, Суспільство і закони, Україна. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".