Грип наблизився впритул: як не стати жертвою вірусу

грип запоріжжяЗа офіційною статистикою, Запорізький регіон «переступив» епідемічний поріг. Як зазначають медики, в поліклініки міста і області вже звертаються пацієнти з симптомами ГРВІ та грипу, масово хворіють діти. Пульмонологи Запорізької обласної лікарні в період підвищеної захворюваності в який раз нагадують: вірус може обернутися трагедією, якщо його вчасно не виявити і не почати відразу ж лікувати.

За словами медиків, грип небезпечний своїми ускладненнями. Вірусна пневмонія – одне з них. Це захворювання «наздоганяє» хворіє практично блискавично: буквально через пару днів звичайної застуди людина опиняється на межі життя і смерті.

Які можуть бути наслідки банального вірусу, відчув на собі житель Запоріжжя Артур Анатолійович. Чоловік ділиться: його турбувала тільки висока температура, але лікар в поліклініці, запідозривши недобре, відправила його на рентген. Знімок показав вірусно-бактеріальну пневмонію, тому чоловіка терміново госпіталізували до відділення пульмонології Запорізької обласної лікарні.

«У період епідсезону вірусно-бактеріальна пневмонія – найпоширеніше ускладнення, – коментує Олена Фолуменова, завідувач відділення пульмонології Запорізької обласної лікарні, – постгріппозной пневмонії швидко вражають легені, викликають дихальну недостатність, прогресування якої може привести до необхідності штучної вентиляції легенів».

Артур Анатолійович розповідає, у нього вже через кілька днів до температури додалася задишка і сильний, виснажливий кашель. У відділенні пульмонології ЗОКЛ він вже другий тиждень, каже, зараз його стан значно покращився.

Чоловік радить всім чуйно реагувати на своє самопочуття: «Ми звикли хворіти« на ходу », в кращому випадку, самостійно лікуватися вдома. Але, як бачите, це не найкращий вихід. Добре, що у мене ускладнення виявили дуже вчасно, тому я вже йду на поправку ».

Пульмонологи Запорізької обласної лікарні підтверджують слова пацієнта: тільки увагу до свого здоров’я і своєчасне звернення за медичною допомогою допоможуть уникнути розвитку важких ускладнень.

Тому, якщо у вас кілька днів тримається лихоманка, не дивлячись на прийом жарознижуючих препаратів, з’явився кашель і стало важко дихати, не відкладайте візит до лікаря. Особливо це стосується пацієнтів з так званої групи ризику. Це люди з ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями, літні пацієнти, діти. Огляд фахівця (тільки він може прослухати, чи є хрипи в легенях) і обстеження (рентген-знімок грудної клітини) допоможуть вчасно дізнатися про розвиток ускладнень, підібрати правильне, ефективне лікування і не допустити більш важких наслідків.

Поділитися:
Опубліковано на Dec 13 2016. Поданий під Запоріжжя. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

1 коментар для “Грип наблизився впритул: як не стати жертвою вірусу”

  1. Максим

    Если купить експрес тест на грип, то можно вовремя и точно диагностировать инфекцию и начать лечение.

Залишити коментарВикористання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire