https://reporter.zp.ua

Футболіст Володимир Атаманюк: «У відділенні травматології Запорізької обласної лікарні все на рівні”

Редактор: Михайло Мельник

ольгой богдан, заведующей отделением травматологиифутболіст володимир атаманюк: «я стикався з багатьма закордонними фахівцями – у відділенні травматології запорізької обласної лікарні все на рівні”

зрощення кісток після перелому у людей у віці – це тривалий процес, який без оперативного втручання дуже часто безуспішний. так було і в ситуації софії григорівни, 83-річної мешканки донецька. на щастя, травматологи запорізької обласної лікарні успішно допомагають таким пацієнтам якісно і в максимально короткі терміни повернути якість життя.

софія григорівна звернулася до відділення травматології з рідкісною і дуже серйозною травмою – переломом дистального відділу плечової кістки. за статистикою, такі переломи трапляються всього в 1-2% випадків і більш характерні для дітей або пацієнтів пенсійного віку (через зниження щільності кісток – остеопорозу). механізм побутової травми найчастіше один і той же: падіння на лікоть або витягнуту пряму руку. так сталося і з софією григорівною, коли вона поверталася додому з магазину.

хворобливі симптоми не змусили себе чекати: набряк, гематома, неможливість ворушити рукою, видима деформація руки. жінка вирішила не зволікати з візитом до лікаря і звернулася в донецьку районну лікарню за місцем проживання. травматологи надали їй першу допомогу, і, як годиться – наклали гіпсову пов’язку. з нею софія григорівна промучилася півтора місяці, поки вже не змогла терпіти пекельні болі і власну безпорадність. тоді жінка зателефонувала синові в запоріжжі.

«мій син володимир атаманюк колишній український футболіст, зараз тренер. я не з чуток знаю, як часто у спортсменів бувають травми, тому я зателефонувала до нього і попросила знайти мені хорошого фахівця. просто терпіти біль у мене вже не залишилося сил, а місцеві лікарі мені не могли допомогти », – розповідає пацієнтка.

володимир михайлович, порадившись з лікарем своєї футбольної команди, привіз маму на лікування до ользі богдан, завідуючої відділенням травматології запорізької обласної лікарні:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

«пацієнтка звернулася до нас, в відділення, через майже 2 місяці після травми. за цей період зрощення травми у неї не відбулося: у жінки спостерігалася патологічна рухливість фрагментів кістки, деформація руки, виражений больовий синдром, – коментує ситуацію ольга вікторівна. – після проведення контрольної рентгенографії, було прийнято рішення про оперативне лікування перелому за допомогою сучасної і малотравматичної методики – остеосинтезу. в ході операції нижню третину плечової кістки ми «скріпили» блокують пластинами. по-перше, вони дуже добре утримують фрагменти перелому навіть в остеопоротичних кістки, по-друге, виключають вторинне зміщення фрагментів ».

але чи не головною перевагою остеосинтезу, яке висувають на перший план самі пацієнти, є відсутність незручною гіпсової пов’язки в післяопераційному періоді. більш того, функції кінцівки починають повертатися вже на другу-третю добу після операції.

завдяки багаторічному досвіду фахівців відділення травматології зокл, операція пацієнтки пройшла успішно. досконале володіння методикою остеосинтезу та застосування найсучасніших фіксаторів дозволило лікарям обласної лікарні успішно впоратися з таким серйозним пошкодженням. «вигоди» прогресивної методики лікування переломів в запорізькій обласній лікарні софія григорівна підтверджує особисто. жінка зізнається, що практично відразу після операції вона почала ворушити пальцями, чого не могла зробити вже тривалий час. біль пішла, і пацієнтка потроху стала піднімати руку, розробляти, брати і утримувати невеликі предмети – рука пішла на поправку.

плюси лікування у відділенні травматології запорізької обласної лікарні відзначив і син софії григорівни, який приїхав забирати матір додому. «мені порадили звернутися до ольги богдан, як до дуже хорошого фахівця. сьогодні, бачачи мамину посмішку, я розумію, що все зробив правильно. у запорізькій обласній лікарні відразу знайшли вихід, більш того, лікування проходило за бюджетною програмою, як «дитині війни». тут працюють дуже чуйні люди, професіонали своєї справи. у своїй роботі я стикався з багатьма закордонними фахівцями, скажу, що у відділенні травматології все на рівні. у разі травми, що в нашій справі не рідкість, я пораджу своїм знайомим звернутися до травматологів обласної лікарні », – ділиться футболіст володимир атаманюк.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Погана якість статті?
Повідомити

Залишити коментар

Опубліковано на 13 12 2016. Поданий під Запоріжжя. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".