Ендокринологи Запорізької обласної лікарні відзначають, що запорожці стали вдвічі більше страждати від хвороб щитовидної залози

Стаття не відповідає темі?

specialisty-konsultiruyut-pacientkuНаслідки Чорнобильської катастрофи, дефіцит йоду і екологічна ситуація в Запорізькому регіоніважкий «удар» для ендокринної системи запорожців. Не дивно, що останнім часом у жителів міста і області все частіше виявляють патології щитовидної залози. Як відзначають ендокринні хірурги Запорізької обласної лікарні, для багатьох пацієнтів діагноз стає справжнім потрясінням, адже вони довгі роки вважали себе абсолютно здоровими.

Людмила Іванівна, 64річна жителька Запоріжжя про проблеми зі щитовидкою дізналася зовсім випадково: «Мене турбував кашель, тому я звернулася до ЛОРа в районну лікарню. Брала ліки, але незрозумілий дискомфорт в горлі все одно залишався. Тоді доктор порадив мені звернутися до ендокринолога ».

Результати УЗД щитовидної залози шокували жінкув органі виявили новоутворення (вузли щитовидної залози)! І це при тому, що щитовидка пацієнтку ніколи не турбувала. Та й на загальний стан здоров’я Людмила Іванівна не скаржилася.

endokrinnye-xirurgi-zokb-s-vilxovoj-i-a-lyubina-s-pacientkojЯк відзначають фахівці Запорізької обласної лікарні, такі ситуації не рідкість. Дуже часто проблеми з ендокринною системою ніяк не проявляються аж до того, поки вузли в органі стають помітні. В такому випадку пацієнтів направляють на обстеженняУЗД щитовидної залози з біопсією, щоб визначити, доброякісні утворення чи ні.
Результати аналізів Людмили Іванівни виявилися невтішнимибула підозра на онкологію. Щоб не посилювати проблему і не ризикувати життям пацієнтки фахівці обллікарні провели жінці операціювидалили уражену щитовидну залозу.

За словами Сергія Вільхового, ендокринного хірурга Запорізької обласної лікарні, асистента кафедри госпітальної хірургії ЗДМУ, не всі патології щитовидної залози вимагають оперативного втручання. «Для лікування хвороби на ранній стадії досить регулярно консультуватися у ендокринолога і слідувати всім його рекомендаціям. У запущених випадках при множинних утвореннях і підозрі на онкологію пацієнтам необхідна допомога ендокринних хірургів і операція », – коментує Сергій Олегович.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У Запоріжжі щорічно проводиться понад 200 оперативних втручань на щитовидній залозі. Велика частина з нихповне видалення органу. Всього кілька днів тому Людмилі Іванівні провели таку операцію. Відкладати втручання було небезпечно, адже освіти в органі збільшувалися. Зараз жінка себе чудово почуває і вже готуватися до виписки. Після такого лікування в стаціонарі пацієнти проводять не більше тижня. Такий короткий термін перебування обумовлений можливостями спеціального обладнання і методик, за допомогою яких хірурги проводять операції на щитовидці.

«У Запорізькій обллікарні ми використовуємо апарат високочастотного електрозварювання. Застосування такого обладнання дає нам можливість скоротити час операції, значно зменшити крововтрату, запобігти післяопераційні ускладнення і дозволяє пацієнтам швидше відновитися після лікування », – розповідає про переваги сучасного обладнання Ігор Русанов, завідувач відділенням трансплантації і ендокринної хірургії Запорізької обласної лікарні.

До слова, на подальшому житті пацієнтів видалення щитовидної залози ніяк не позначається. Людмила Іванівна про це знає напевно: її подрузі вже більше 15 років тому видалили щитовидку. Повністю компенсує відсутність органу прийом спеціальних препаратів: завдяки такій замісної терапії пацієнти ведуть повноцінний спосіб життя, працюють, молоді жінки без проблем планують вагітність і стають мамами.

Але, всетаки, будьякі проблеми зі здоров’ям краще попереджати, вважає Людмила Іванівна. «Щасливий випадок допоміг мені вчасно дізнатися про мою хворобу, а ендокринні хірурги Запорізької обласної лікарнізнову стати здоровою людиною. Раджу всім звертати увагу на щитовидну залозу в першу чергу. Ми часто недооцінюємо цей «маленький орган великої важливості», але ж пройти діагностику дуже просто », – ділиться жінка.

Фахівці відділення трансплантації та ендокринної хірургії Запорізької обласної лікарні підтверджують: самий достовірний спосіб дізнатися, що ваша щитовидна залоза в норміперіодично проходити УЗД і консультуватися у ендокринолога. Тим більше, що багато серйозних хвороби ендокринної системи протікають безсимптомно.

Контакти:
г. Запорожье, Оріхівське шосе, 10
Запорізька обласна лікарня, гл. корпус 4 поверх, праве крило
Завідувач відділенням: (061) 2140830, (097) 9364483
zokb.org.ua

Популярне

Опубліковано на Nov 18 2016. Поданий під Запоріжжя, Здоров'я. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарВикористання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire