Чергове ноу-хау Яценюка – 30-відсотковий податок на витрати фізосіб

З 1 січня 2016 року планують ввести 30-відсотковий податок на витрати фізичних осіб, які перевищують їхні доходи. Відповідна бюджетна резолюція вже прийнята Верховною Радою.

Ідея введення такого податку обговорювалася ще в минулому році. Але тоді вона не пройшла через парламент. Тепер Рада прийняла відповідну резолюцію, і податок прописаний в основних напрямках розвитку на 2016 рік. Значить, варто чекати поправок до Податкового кодексу України.

Якщо в результаті виявиться, що ваші доходи склали 1 млн грн, а витрати – 1,3 млн грн, то з різниці в 300 тисяч доведеться заплатити 30-відсотковий податок. Відзначимо, що прибутковий податок склав би всього 15%, тобто вдвічі менше. Таким чином, податок на витрати – це свого роду покарання за «сірі» зарплати і хабарі. В ЄС вигідно отримувати доходи по-білому.

Погодьтеся, що далеко не у кожного вийде все це грамотно порахувати. За словами Охріменка, в Європі на цей випадок існує система бухгалтерів. І, як правило, там наймають сімейного бухгалтера. Завдання ж родини – правильно зібрати всі чеки.

Якщо ви розраховуєтесь банківською картою, проблем менше – просто берете роздруківку, віддаєте вашому бухгалтеру, і він готує декларацію за відповідну плату.

«Я знаю, як ця система працює в ЄС, але абсолютно не уявляю, як це буде працювати в Україні. Наприклад, як у даній системі координат працювати з індивідуальними приватними підприємцями. У Європі ІПП немає. Вони там звітують, як фізособи. Загалом чекаємо зміни до Податкового кодексу», – резюмував експерт.

За матеріалами: Ua-banker.com.ua

Поділитися:

Метки: , , , ,

Опубліковано на Jun 29 2015. Поданий під Влада і політика, Економіка, Україна. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire