Боротьба з курінням в Україні

Куріння – це згубна залежність , яка впливає не тільки на здоров’я курців, але й на людей, які навколо. Відмова від сигарет – шлях до збільшення тривалості життя і його якості. Статистичні данні свідчать, що кількість курців в Україні має стійку тенденцію до зниження. Але експерти наголошують: це ще не перемога, потрібно зробити багато важливих кроків, щоб наблизитися у цьому питанні до європейських стандартів.

Як ведеться боротьба з курінням в Україні?

Всі деталі про боротьбу з курінням в Україні читайте на сайті tobaccocontrol.org.ua.

Законопроект, який блокують

У Верховній Раді другий рік чекає на розгляд новий законопроект, який пропонує внесення деяких змін до законів, які стосуються охорони здоров’я громадян від шкідливого впливу тютюнового диму.

Одна з вимог – збільшити обсяг інформації, яка попереджає про шкоду куріння до 65 відсотків від площі упаковки і розміщувати її у верхній частині сигаретної пачки. Законодавці хочуть зобов’язати виробників тютюнової продукції повідомляти про компоненти сигарет і диму.

Автори закону пропонують заборонити продаж сигарет з ароматизаторами і прийняти законодавчі норми, які б урегулювали торгівлю електронними сигаретами. Фахівці наполягають, що на етикетках електронних виробів виробники повинні розмістити попередження про ризики продукції для здоров’я.

Цей законопроект більше ніж півтора роки блокується членами податкового комітету.

Зони вільні від тютюнового диму та підвищення акцизу

На розгляді є ще один проект закону, який забороняє розміщення тютюнових виробів на вітринах кіосків і магазинів. Це дасть змогу обмежити пропагування куріння. Такі законодавчі норми вже успішно застосовані в деяких країнах Європейсткого Союзу, Білорусі та Росії.

Автори пропунують зробитиі громадські установи, офісні приміщення, вокзали, готелі повністю вільними від тютюнового диму. Пропонується підвищити штраф до 340 гривень за куріння в громадських місцях (зараз максимальний штраф – 170 грн.). Запропоновані норми відповідають міжнародним стандартам.

Ще один з методів боротьби з курінням, який запровадять законодавці, підвищення акцизу на сигарети. Цей інструмент боротьби приведе до того, що у поточному році рівень споживання сигарет зменшиться на 10%.

Поділитися:
Опубліковано на Feb 2 2017. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire